מדד מנהלי הרכש של פועלים חצה את גבול 50 הנקודות בפברואר

לאחר ארבעה חודשי עלייה חצה סוף סוף המדד את רמת 50 הנקודות - מה שמהווה אינדיקציה חיובית, במיוחד בכל הקשור לפעילות היצוא
 | 
הדולר עולה
מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש לחודש פברואר 2013 עלה לרמה של 53.6 נקודות (עלייה של 4.3 נקודות אחוז). רמת המדד עברה להצביע על התרחבות בייצור התעשייתי. הרכיבים שתרומתם בלטה לעליית המדד הם תפוקות הייצור, רכישות חומרי גלם ורכישות למלאי. רכיב הביקושים ליצוא נמצא זה החודשי השני מעל רמת ה- 50, בעוד שהביקושים המקומיים נותרו מתחת ל- 50.

מדד מנהלי הרכש העולמי, שמפרסם בנק JPMorgan, נחלש מעט החודש, אך רמתו עדיין נותרה מעט מעל 50 נקודות. המדד האמריקני עלה לרמה של 54.2 נקודות והמדד בגוש האירו נותר יציב ברמה של 47.9 נקודות.

כלכלני בנק הפועלים: מדד מנהלי הרכש לחודש פברואר חצה את גבול ה- 50 נקודות, ולראשונה מחודש מאי 2012 שב להצביע על התרחבות בפעילות התעשייתית. רכיבי המדד מראים שההתרחבות מקורה בצד היצוא וכי מנהלי הרכש מגדילים את מלאי חומרי הגלם – איתות להמשך עלייה בפעילות. רכיב התעסוקה ירד מעט החודש אך נותר מעל רמת ה- 50 נקודות. רכיב הביקושים המקומיים נותר מזה 15 חודשים מתחת לרמת ה- 50.

העלייה במדד מנהלי הרכש בארבעת החודשים האחרונים מהווה אינדיקציה חיובית, בעיקר כשאנו רואים שגם נתונים נוספים החלו להשתפר. נתוני סחר-חוץ לחודש פברואר, שמפרסמת הלמ"ס, הראו עלייה ביצוא התעשייתי, וחלק מהאינדיקטורים מראים גם על עלייה בצריכה הפרטית. תנאי הרקע בעולם השתפרו מעט וככל הנראה זה השפיע לחיוב על ההזמנות ליצוא.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה