בינואר הישראלים קנו מניות בחו"ל ב-1.2 מיליארד ד', הזרים חזרו לת"א

מנתוני בנק ישראל עולה כי הישראלים קנו בחצי השנה האחרונה מניות זרות בחו"ל ב-4 מיליארד דולר. הזרים חזרו: השקיעו במניות בבורסה של ת"א 340 מ' ד' בינואר לעומת מימושים של 90 מ' ד' בדצמבר
 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
העליות החדות יותר בשוקי המניות בחו"ל ביחס לארץ המשיכו למשוך את הישראלים להעביר כספים לחו"ל. מנתוני עולה כי בחודש ינואר הסתכמו ההשקעות של תושבי ישראל במניות זרות בחו"ל בכ-1.2 מיליארד דולר, ובסיכום של חצי השנה האחרונה הסתכמו ההשקעות של הישראליים במניות זרות בחו"ל ב-4 מיליארד דולר.

לעומת זאת המשקיעים הישראלים מימשו את השקעותיהם באג"ח סחיר בחו"ל בינואר בכ-190 מיליון דולר, כאשר מימושים נטו של כ-280 מיליון דולר שבוצעו על ידי המגזר העסקי קוזזו חלקית על ידי השקעות נטו של כ-60 מיליון דולר שנקנו על ידי משקי הבית ושל כ-30 מיליון דולר שנקנו על ידי המוסדיים.

במקביל, בחודש ינואר חזרו המשקיעים הזרים לשוק הישראלי והשקיעו כ-340 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסה של ת"א, זאת בניגוד למימושים בסך של כ-90 מיליון דולר שרשמו הזרים בחודש דצמבר. על פי נתוני בנק ישראל נתונים ראשוניים לפברואר מצביעים על כל שגם בו המשיכו התושבי החוץ להשקיע במניות בבורסה הישראלית בהיקף של כ-90 מיליון דולר.

הזרים גם השקיעו בינואר באג"ח של ממשלת ישראל בארץ ובחו"ל בהיקף של כ-200 מיליון דולר, לעומת זאת את המק"מים הם המשיכו למכור בתמורה לכ-40 מיליון דולר. נתוני חודש פברואר מצביעים על מגמה דומה גם בחודש זה עם השקעות בהיקף של 270 מיליון דולר באג"ח הממשלתיות ומימושים בהיקף של כ-150 מיליון דולר במק"מ.

ההשקעות הישירות של הזרים במשק הישראלי, שבוצעו דרך מערכת הבנקאות המקומית, הסתכמו בינואר בכ- 450 מיליון דולר, בבנק ישראל מציינים כי הפעילות בהשקעות הישירות הייתה בינואר מפוזרת במספר רב של חברות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה