בינואר הישראלים קנו מניות בחו"ל ב-1.2 מיליארד ד', הזרים חזרו לת"א

מנתוני בנק ישראל עולה כי הישראלים קנו בחצי השנה האחרונה מניות זרות בחו"ל ב-4 מיליארד דולר. הזרים חזרו: השקיעו במניות בבורסה של ת"א 340 מ' ד' בינואר לעומת מימושים של 90 מ' ד' בדצמבר
 | 
סוחר
העליות החדות יותר בשוקי המניות בחו"ל ביחס לארץ המשיכו למשוך את הישראלים להעביר כספים לחו"ל. מנתוני עולה כי בחודש ינואר הסתכמו ההשקעות של תושבי ישראל במניות זרות בחו"ל בכ-1.2 מיליארד דולר, ובסיכום של חצי השנה האחרונה הסתכמו ההשקעות של הישראליים במניות זרות בחו"ל ב-4 מיליארד דולר.

לעומת זאת המשקיעים הישראלים מימשו את השקעותיהם באג"ח סחיר בחו"ל בינואר בכ-190 מיליון דולר, כאשר מימושים נטו של כ-280 מיליון דולר שבוצעו על ידי המגזר העסקי קוזזו חלקית על ידי השקעות נטו של כ-60 מיליון דולר שנקנו על ידי משקי הבית ושל כ-30 מיליון דולר שנקנו על ידי המוסדיים.

במקביל, בחודש ינואר חזרו המשקיעים הזרים לשוק הישראלי והשקיעו כ-340 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסה של ת"א, זאת בניגוד למימושים בסך של כ-90 מיליון דולר שרשמו הזרים בחודש דצמבר. על פי נתוני בנק ישראל נתונים ראשוניים לפברואר מצביעים על כל שגם בו המשיכו התושבי החוץ להשקיע במניות בבורסה הישראלית בהיקף של כ-90 מיליון דולר.

הזרים גם השקיעו בינואר באג"ח של ממשלת ישראל בארץ ובחו"ל בהיקף של כ-200 מיליון דולר, לעומת זאת את המק"מים הם המשיכו למכור בתמורה לכ-40 מיליון דולר. נתוני חודש פברואר מצביעים על מגמה דומה גם בחודש זה עם השקעות בהיקף של 270 מיליון דולר באג"ח הממשלתיות ומימושים בהיקף של כ-150 מיליון דולר במק"מ.

ההשקעות הישירות של הזרים במשק הישראלי, שבוצעו דרך מערכת הבנקאות המקומית, הסתכמו בינואר בכ- 450 מיליון דולר, בבנק ישראל מציינים כי הפעילות בהשקעות הישירות הייתה בינואר מפוזרת במספר רב של חברות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה