ימונה מפרק לטאו: "ספק אם אילן בן דוב יגיע להסדר במהירות הראויה"

בית המשפט ציין כי לא מצא טעמים המצדיקים הארכה נוספת של הקפאת ההליכים, מעבר לתקופת תשעת החודשים המסתיימת בסוף חודש זה
 |  (2)
אילן בן דב, צילום: בוצ'צ'ו
בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (ב') את עמדת הכונס הרשמי במשרד המשפטים ואת עמדת חלק מנאמני סדרות האג"ח והורה על מינוי מפרק זמני לחברת {טאו} תשואות העוסקת בהשקעות בשוק ההון ונמצאת בבעלותו של איש העסקים אילן בן דוב.

בית המשפט ציין כי לא מצא טעמים המצדיקים הארכה נוספת של הקפאת ההליכים, מעבר לתקופת תשעת החודשים המסתיימת בסוף חודש זה, זאת בין היתר מאחר שלא הושג הרוב הדרוש לכך באסיפת מחזיקי האג"ח. עקב כך, לטענת בית המשפט יש לראות את אסיפת בעלי האג"ח כמי שהצביעה נגד ההסדר המוצע.

בהחלטת בית המשפט נכתב כי "הצעת ההסדר כוללת תרומה מוצעת של מר בן דב, בדרך של העמדת חבילת מניות שהוא מחזיק בחברת סאני, בעלת שליטה בפרטנר. חבילת מניות זו הוצעה על ידי מר בן דב כבר לפני יותר משנה וחצי, אלא שההסדר זה לא קרם עור וגידים".

על פי התרשמות בית המשפט ממהלך הדיונים עד כה, ספק אם אילן בן דב מתכוון להגיע להסדר במהירות הראויה, וזאת בין השאר לנוכח היעדר תרומה של ממש מצדו עד היום לצורך המימון הנדרש להקפאת ההליכים עצמה והפעולות שנדרש היה לעשותן, לרבות מינוי מומחה.

בשולי החלטתו ציין בית המשפט כי סיום הקפאת ההליכים לא תמנע אפשרות להגיע להסדר. בין שאר תפקידיו וסמכויותיו, יבחן המפרק הזמני את נסיבות קריסת החברה ואת זכותה כלפי מר בן דב על פי הרשום בספריה.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הנזיר שימכור את הפרארי
  קירח מכאן ומכאן 05/03/2013 00:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מר בן חוב התנהל בערמומיות נקווה שיעלו על עקבותיו והנזיר ימכור את הפרארי שלו למען מחזיקי האגח.
  סגור
 • 1.
  בן דב למשפט גנב את הקופה (ל"ת)
  השופט 04/03/2013 23:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור