אנלייט זינקה 16%: סגרה פיננסית פרויקט בעלות של חצי מיליארד ש'

חברת האנרגיה המתחדשת הודיעה על הסגירה הפיננסית של "פרויקט החלוציות" בהיקף של 55 מגה-וואט
 |  (3)
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
חברת אנלייט אנרגיה +2.06% אנלייט אנרגיה 267.9 +2.06% אנלייט אנרגיה בסיס:262.5 פתיחה:265.5 גבוה:268.2 נמוך:262.6 תמורה:3,253,607 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , מקבוצת יורוקום שבשליטת שאול אלוביץ', מתקדמת צעד נוסף לקראת השלמת "פרויקט חלוציות" שבנגב המערבי. חברת האנרגיה המתחדשת הודיעה היום (ב') כי השלימה את הסגירה הפיננסית לפרויקט באמצעות שותפות שהינה בבעלותה המלאה, בהיקף כספי של 500 מיליון שקל.

אנלייט עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מיזמים לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת. במהלך השנתיים האחרונות הקימה החברה למעלה מ-130 פרוייקטים, וזכתה בעשרות מכרזים להקמת מערכות לייצור חשמל מאנרגיה נקייה על גבי גגות וקרקעות. החברה נסחרת בשווי שוק של 124 מיליון שקל.

פרויקט החלוציות הוא המיזם הפוטו-וולטאי הגדול ביותר שאושר בישראל, בהיקף של 55 מגה-וואט, והוכרז זה מכבר על ידי ממשלת ישראל כפרויקט תשתית בעל חשיבות לאומית. החוב הבכיר לפרויקט יהיה בהיקף כספי של עד 440 מיליון שקל ויועמד על ידי סינדיקט מימון בהובלת בנק לאומי ובשיתוף גופים מוסדיים מקבוצות כלל ביטוח והפניקס.

נציין כי כחלק מהמיזם, חתמה אנלייט עם קרן נוי להשקעה בתשתיות ואנרגיה על הסכמי הלוואה נוספים שישמשו לצורך השקעה בפרויקט. במסגרת ההסכמים, קרן נוי תזרים לשותפות בבעלות אנלייט הלוואות בגובה של כ-78 מיליון שקל. ההלוואות יינתנו גם לשותפות מוגבלת נוספת בבעלות אנלייט שהיא בעלת הרישיון בפרויקט.

בשלב מאוחר יותר, ובכפוך לאישור שר האנרגיה והמים, תומר חלק מההלוואה להשקעה ישירה בשותפות הפרויקט תוך שילובה של קרן נוי כבעלת זכויות בשותפות. שלב זה צפוי להתבצע לאחר אישור הסגירה הפיננסית על ידי רשות החשמל, שכפופה לאישור הרשות לשירותים ציבוריים חשמל בהתאם להוראות הדין ועל פי תנאי הרישיון המותנה בגין הפרויקט.

את הסגירה הפיננסית ליוו מצד אנלייט משרד יהודה רווה ושות' בהובלת עו"ד רון ורד, ואת הייעוץ הפיננסי סיפקה חברת גיזה זינגר אבן, בהובלת ורדה שטרן. את המלווים הבכירים ליוו בעסקה עו"ד תני זהבי וג'ונתן פינקלסטון ממשרד תדמור ושות'. את קרן נוי ליוו בעסקה עו"ד אדם איתן וצביקה פרידמן ממשרד הרצוג פוקס .

נזכיר כי הפרויקט קיבל אישור תעריפי מרשות החשמל. סך ההשקעה הכוללת מוערכת בכ- 500 מיליון שקל, ותקבולים ברוטו הצפויים ממכירת החשמל לחברת החשמל מוערכים בכ- 1.4 מיליארד שקל, במשך 20 שנה ממועד חיבורו לרשת החשמל, ובממוצע, כ- 70 מיליון שקללשנה. לפי תכנית העבודה, תהליך הקמתו יושלם בתוך כשנה וחצי עד שנתיים ממועד אישור הסגירה הפיננסית.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מפרגן - אבל
  gour 04/03/2013 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עלות המימון לטווח ארוכה גדולה מאוד, יעילות הפאנלים לטווח ארוך יורדת, כך יהיה מאוד קשה להחזיר את הריבית. כל אחד יעשה ע"פ הבנתו. מפרגן על היוזמה והנחישות של החברה.
  סגור
 • 2.
  אנלייט
  חשמלאי 04/03/2013 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפוטנציאל אדיר , הכוון נכון, המנהלים רציניים - ואני מושקע. צריך יותר מזה?
  סגור
 • 1.
  מניית השנה
  אנלייט 04/03/2013 11:15
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סבלנות תמיד משתלמת ..חברה חזקה שגודלת בצורה נכונה תפתיע השנה
  סגור