אלווריון מסכמת רבעון חלש: דיווחה על הפסד של 4.3 מיליון ד' ב-Q4

אלווריון מדווחת על ירידה חדה של 59% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד. חזי לפיד: "אנו מאמינים כי נשלים בהצלחה את תוכניתנו לחזרה לרווח"
 |  (2)
חזי לפיד, צילום: אלווריון
חברת הטכנולוגיה {אלווריון} פירסמה היום (ב') את הדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של שנת 2012 ולשנה כולה. אלווריון דיווחה על הכנסות של 8.2 מיליון דולר, ירידה של 59.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והפסד נקי במונחי Non-Gap של 4.3 מיליון דולר, או 7 סנט למניה. החברה דיווחה גם על הפסד נקי מפעילות מופסקת של ה-Wimax בהיקף של 19 סנט למניה ברבעון השלישי והרביעי של 2012.

נזכיר כי אלווריון הייתה אמורה לפרסם את תוצאותיה הכספיות לפני כשבועיים, אך החליטה בסופו של יום לדחות את המועד היות והיא הייתה מצויה אז במו"מ עם טלרד למכירת חטיבת ה-BWA, שצלח בסופו של יום וזו נמכרה תמורת 6.1 מיליון דולר. לידיעה המלאה

בסיכום שנת 2012, ההכנסות הסתכמו ב-50 מיליון דולר, ירידה של 30.9% לעומת 2011 והפסד נקי של 23 סנט למניה.

ההפסד הנקי של החברה על בסיס GAP הסתכם ברבעון הרביעי של 2012 ב-5.2 מיליון דולר, או 8 סנט למניה, וכללו בין היתר מחיקת מלאי של כ-4.2 מיליון דולר, הפחתה של נכסים בלתי מוחשיים, הוצאות הקשורות ברכישה ותשלום מבוסס מניות לעובדים.

חזי לפיד, נשיא ומנכ"ל אלווריון הגיב לתוצאות הכספיות: "ההודעה לגבי ההסכם הסופי למכירת חטיבת התדרים המורשים משקפת דרך אסטרטגית חדשה באלווריון, אשר אנו מאמינים כי תציף ערך עבור בעלי המניות בטווח הארוך. עם השלמת המכירה תהפוך אלווריון לחברה המתמחה בפתרונות בתדרים בלתי מורשים, שם אנו ממוקדים בשני פלחים: רשתות ציבוריות ופרטיות בשווקים ורטיקליים ובשוק ה-WiFi לספקיות תקשורת. אנו מאמינים ששני שווקים אלו הינם בעלי פוטנציאל צמיחה משמעותי עבורנו וכי יש לנו היצע מוצרים תחרותי בתחומים אלה".

עוד הוסיף לפיד כי "2012 היתה שנה מאתגרת עבור אלווריון. למרות זאת, ההודעה היום משקפת צעד משמעותי ביישום התוכנית האסטרטגית החדשה שלנו. לצד צעדים נוספים שננקטו בחודשים האחרונים, אנו מאמינים כי עשינו כברת דרך משמעותית וצופים כי נשלים בהצלחה את תוכניתנו לחזרה לרווח."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חזי לפיד חוזר על תבנית מכירת אינווייב (ECI) לאלווריון.
  שמעון 03/04/2013 09:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברגע שנבחר חזי לפיד להיות מנכ"ל אלווריון, ידעתי שתפקידו לא יעול החברה ופרנסת העובדים, להפך מכירת החברה במהירות האפשרית (בדר"כ) מחיר נמוך מאוד, גריפת הצלחת המכירה לעצמו (כנראה רווחים יפים), האנשים מבחינתו הם רק מספרים. השיטה: מכירות נמוכות ביותר - עובדים שמגיעים לעבודה ומבינים שאין מה לעשות וממתינים לאפשרות היחידה - פיטורין. חלקם בורח לפני הפיטורין, וחלקם מקבלים במהרה את המכתב ומשלימים איתו בקלות, ונזרקים לשוק העבודה. וחזי ממשיך אולי כיועץ באותה חברה שאליה הוא מכר לא מזמן את החברה שבה עמד, והגלגל ממשיך - חזי חוגג, והעובדים נזרקים לרחוב.
  סגור
 • 1.
  אלווריון = ווביון עם גיבנת... (ל"ת)
  אבי 04/03/2013 10:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור