עובדי צים מחריפים את העיצומים: דורשים תוספת שכר של 2%

במקביל להגשת עתירה לבית הדין לעבודה, הצטוו כל עובדי החברה על ידי מועצת העובדים לסיים את עבודתם מוקדם מהרגיל ולעזוב את המשרדים כבר בשעה 15:00
 |  (2)
מכולת סחורות
ההסתדרות במרחב חיפה ומועצת עובדי צים עתרו היום (ה') לבית הדין לעבודה בחיפה נגד חברת הספנות צים. בתביעה שהוגשה באמצעות עוה"ד אילן גורביץ וקרן אבידן, טוענים העובדים לסדרה ארוכה של הפרות של הסכמי העבודה הקיבוציים. במקביל להגשת העתירה, הצטוו כל עובדי החברה על ידי מועצת העובדים לסיים את עבודתם מוקדם מהרגיל ולעזוב את המשרדים כבר בשעה 15:00 לאור חוסר ההתקדמות במגעים.

בין היתר מתבקש בית הדין על ידי התביעה להורות לצים על תשלום תוספת שכר בשיעור 2%, ותוספת ותק של 1% החל מחודש ינואר, לאחר שצים מלינה את שכרם שלא כדין. כן מתבקש בית הדין להורות על הענקת דרגות לעובדים רלוונטיים ופיצויים על הלנת שכר, לקלוט עובדים שנשכרו במיקור חוץ, במסגרת הסכם העבודה הקיבוצי ולחדול מקליטת עובדים במיקור חוץ לתפקידים שגרתיים.

כזכור, ב-21 לחודש עובדי צים הפגינו נגד מנהלי החברה, זאת ברקע להחלטה שכללה בין השאר ביטול העלאות שכר והטבות בתנאים בשווי של 800 עובדים בשווי של 4 מיליון דולר.

לטענת מועצת העובדים לא קיים צורך אמיתי בפיטורי עובדים, שכן פיטורי 13.5% מעובדי החברה יביא לחסכון זעום של 0.16% בלבד מהוצאות החברה.
עלות שכרם של עובדי החוף בצים מגיע לכדי 1.5% מהוצאות החברה בלבד, ולפיכך טוענים העובדים כי העילה האמיתית לצעדים נגדם אינה הצורך לחסוך בעלויות אלא הרצון לשבור את כוחם והתנגדותם למהלכי החברה ולהביא לסיומם את ההסכמים החתומים בלי לקיימם. לכתבה הקודמת בנושא
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  צריך להקים צי סוחר חדש למדינת ישראל, אחרי שהרסנו את צים (ל"ת)
  יעקב 04/03/2013 00:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לא יקבלו כלום
  שרון 28/02/2013 20:58
  הגב לתגובה זו
  3 2
  יש את הרומני הקמצן עופר שלא ייתן גרוש ואת המנכל הקמצן שמעדיף לבזבז על נסיעות במחלקה ראשונה מסביב לעולם
  סגור