מניית היום: זינקה 12% לאחר הסכם עם חברת החשמל ב-113 מיליון ש'

המשקיעים מעודדים מההתפתחויות העסקיות החיוביות בסינרג'י כבלים, ושלחו אותה לעליות שערים חדות של 153% ב-12 החודשים האחרונים
 | 
מחקר
מניית {סינרג'י כבלים} סגרה בעליות שערים חדות במחזור מסחר ער של 1.9 מיליון שקלים. החברה, הודיעה היום (ד') כי חברת החשמל אישר בישיבתו לפני כשבועיים את החלטת ועדת המכרזים להמשיך ולהתקשר עם סינרג'י בנוגע לאספקת כבלי כוח מנחושת ואלומיניום למתח גבוה וכבלי כוח מאלומיניום למתח נמוך לתקופה של כשנה וחצי.

היקף העסקה מוערך ב-113 מיליון שקלים. החברה מציינת כי טרם התקבלו הזמנות מחברת החשמל, ואספקות מהמכרז החדש צפויות להתקבל בתחילת חודש מרץ 2013.

סינרג'י כבלים הינה יצרנית הכבלים הגדולה ביותר בישראל להולכת חשמל בתעשיית האנרגיה. נציין כי החברה נקלעה למשבר פיננסי קשה בעקבות משבר הסאבפריים, שהביא לירידה חדה בהכנסות החברה ולשחיקה בערך מלאי כבלי הנחושת כפועל יוצא מהירידה במחירה של המתכת.

כדי להתמודד עם השפעת משבר הסאבפריים, נקטה הנהלת החברה החל משנת 2009 ועד 2011 בצעדי חיסכון והתייעלות במסגרת הליך רה-ארגון כולל. בין היתר, החברה השלימה גיבוש הסדר חוב עם בעלי אגרות החוב של החברה עוד בשנת 2010, וכן מכרה נכסים שונים כדי לשפר את מצבה הפיננסי.

צעדים אלה של הנהלת החברה הביאו לשיפור ניכר ברווחיות של החברה ולהסרת הערת "עסק חי" שהופיעה בדו"חותיה של החברה בשנים 2009-2010. בראייה קצרת טווח, החברה עברה לרווח נקי של 16 מיליון שקלים בתשעת החודשים הראשונים של 2012, זאת בהשוואה לרווח נקי של 12 מיליון שקלים בתשעת הרבעונים הראשונים אשתקד.

המשקיעים מצידם היו מעודדים מהשיפור הניכר במיצובה העסקי של החברה, ושלחו את המנייה לעליות שערים חדות של 153% ב-12 החודשים האחרונים, ובמקביל לירידת תשואות דרמטית באגרות החוב מסדרה ב' של החברה, שרשמו מהלך עליות מרשים של 63% ב-12 החודשים האחרונים. נציין כי החברה צפויה לעמוד בתשלומי (קרן וריבית) בהיקף כספי של 133 מיליון שקל, זאת כאשר תשואת אגרות החוב מסדרה ב' של החברה, אשר צמודה למדד המחירים לצרכן, עומדת על 7.5% ברוטו בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה