שריג קנס את הראל ביטוח ב-470 אלף ש' בשל ליקויים טכניים בתחום האשראי

הקנס על חברת הביטוח שבשליטת משפחת המבורגר הוטל על ידי המפקח על הביטוח בעקבות ביקורת בתחום האשראי שנערכה במחצית שנת 2011. הקנס הופחת בשיעור המקסימאלי - החברה פעלה לתיקון הליקויים
 |  (2)
יאיר המבורגר, צילום: יח"צ
חברת הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים שבשליטת משפחת המבורגר דיווחה אמש לבורסה כי המפקח על הביטוח, עודד שריג, הטיל על החברה הבת, הראל קנס בסך של 470 אלף שקל.

בהודעה לא פירטה החברה את הסיבה הקונקרטית להטלת העיצום הכספי מטעם הרגולטור, אך נמסר כי הקנס הוטל בעקבות ביקורת בתחום האשראי שנערכה במחצית שנת 2011.

עוד נמסר כי "העיצומים הכספיים הוטלו בשל מספר מצומצם של ליקויים, שהינם טכניים במהותם" וכן נכתב כי "בהחלטה בדבר הטלת העיצומים הכספיים עשה המפקח שימוש בסמכות המוקנית לו על פי דין, והפחית את סכום העיצומים, בשיעור המקסימאלי שניתן, וזאת בין היתר לאחר שקבע, כי החברה פעלה לתיקון הליקווים הטכנים כאמור".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שייבדקו איך הם מתייחסים ללקוחות!! (ל"ת)
  לקוחות 24/02/2013 09:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  עודף הרגולציה החריב את שוק ההון. דחק המוסדיים ללא סחיר!
  גם לחרבן צריך טופס? 24/02/2013 09:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  התעקשות טהרנית על זוטות דברים (במקום, למשל, לחפש מעילות או רשלנות רבתי) הביאה לכך שהמוסדיים חוששים לחטוף קנסות על פסיקים שאינם במקום הנכון. לקוחות מוחתמים על הסכמים בלתי קריאים של עשרות עמודות. "ועדות השקעות" עוסקים בכסת"ח מבוקר ועד ערב! יש להקל מיידית על ידי ביטול הרגולציה הטהרנית, העודפת, והבלתי אפשרית. שוק ההון עשוי להפסיק לגסוס והמשק עשוי לצמוח (עודף הרגולציה אחראי לאובדן צמיחה של בין 1% ל2%). יש להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר עודף הרגולציה. יש לחקור ולמצות את הדין עם האחראים למחדל עודף הרגולציה.
  סגור