מידרוג: "סבירות גבוהה לתספורת של 50% באג"ח של אלביט הדמיה"

סוכנות הדירוג מודאגת מהאתגרים הפיננסיים הצפויים בפני חברת ההחזקות, זאת, בין היתר, לאור החששות מקבלת דיבידנדים מפלאזה סנארס וירידה בשווי האחזקות הסחירות של החברה
 |  (5)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
סוכנות הדירוג מידרוג הודיעה היום (ה') על הורדת דירוג סדרות האג"ח של חברת ההחזקות אלביט הדמיה 0% אלביט הדמיה 184 0% אלביט הדמיה בסיס:184 פתיחה:184 גבוה:184 נמוך:184 תמורה:96 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשליטת איש העסקים מוטי זיסר בארבע דרגות מ-B2 ל-Ca. בנוסף, מידרוג מוציאה את סדרות האג"ח מרשימת מעקב (Credit Watch) ומציבה אותן באופק שלילי. מידרוג מעריכה כי קיימת סבירות גבוהה כי שיעור התספורת צפוי לעמוד על 50% מהערך המתואם של האיגרות.

סוכנות מידרוג הורידה את דירוג האג"ח של חברת ההחזקות בחודש ינואר האחרון ל-B2 והכניסה את האג"ח לרשימת מעקב לאור הערכת סוכנות הדירוג כי הסיכונים בפניהם עומדת אלביט הדמיה גברו מאוד. זאת, בין היתר, לאור קשיים שהתגלו בקבלת דיבידנדים מחברת הבת פלאזה סנטרס ולצד המשך העיכובים בפעילות בהודו וירידת שווי האחזקות הסחירות של החברה.

אלביט הדמיה הייתה צפויה לשלם תשלומי קרן וריבית למחזיקי האג"ח הקצרות בסך של 82 מיליון שקל ב-20 בפברואר. ביום ה-6 בפברואר הודיע אלביט הדמיה כי הוא פנה לנאמני הסדרות לדחיית תשלומי הקרן, ובנוסף החליט השבוע על הקפאת תשלומי הריבית לסדרות האג"ח בהמשך לתהליך הידברות על מנת לגבש מתווה מוסכם להסדר מול בעלי האג"ח בסדרות השונות.

לפי כלכלני מידרוג, מהלך זה, אשר מביא לאי עמידה בהתחייבויות החברה במועדן, מוגדר ככשל פירעון לכל דבר ועניין. לאור זאת, מודיעה סוכנות הדירוג על הורדת דירוג אשר משקללת את ההפסד הצפוי לבעלי האג"ח בהינתן כשל פירעון (LGD) בתרחיש של Run-Off.

תרחיש ה-Run-off בוחן כיצד, להערכת מידרוג, צפויים מימושי כלל נכסיה של החברה- תחת הנחה של מימוש מהיר ותרחישי רגישות- לשרת את חוב האג"ח, זאת תוך התחשבות בשימושים נוספים ורמות הנדחות השונות.

כלכלני מידרוג לקחו בחשבון את המקורות העיקיים שהינם שווין הסחיר של מניות פלאזה סנטרס ואלביט מדיקל, חילוץ תזרים ממימוש מלונות החברה בבלגיה ורומניה ומימוש פעילות חברת ההחזקות בהודו. על פי תרחיש ה-Run-Off, מידרוג מעריכה כי שיעור ההפסד הצפוי לבעלי האג"ח ינוע בין 30%-50%, כאשר קיימת סבירות גבוהה לשיעור הפסד גבוה בתוך הטווח האמור.

כלכלני מידרוג מדגישים כי קיימת תנודתיות רבה בין תרחישי הרגישות, המשקפת שינויים בשווי שוק של מניות , יכולץ לחלץ תזרים בגין פרמיית שליטה בפלאזה סנטרס וכדומה. סוכנות הדירוג מציבה את דירוג החברה באופק שלילי היות וזו חוששת מפני התגלות קשיים נוספים, בין אם בכל הקשור למימוש המקורות ובין אם בגין קשיים הקשורים בהגעה להסכמות עם הצדדים הקשורים בפעילות החברה, שאז ייתכן ששיעור ההפסד יהיה גבוה יותר וישקף בעתיד דירוג נמוך יותר.

אלביט הדמיה חייבת למחזיקי האג"ח שלה 2 מיליארד שקל, והיא נמצאת במגעים עם בעלי החוב העיקריים, קרנות ההשקעה הזרות יורק ו-DK, לגיבוש הסדר חוב שעיקרו המרת חוב לא מובטח למניות תוך הקצאת אופציות לבעל השליטה מוטי זיסר שיאפשרו להגדיל החזקותיו בחברה היה וזו תתאושש בעתיד. בנק הפועלים, שמחזיק בשיעבוד על מניות השליטה של זיסר, הביע התנגדות לעקרונות ההסדר המתגבש שצפוי להביא לדילול משמעותי והוא פועל להעמיד את המניות לכינוס נכסים.

נזכיר כי אתמול הורידה סוכנות הדירוג מעלות את דירוג החברה ל-D מ-CC-, רמה שמשקפת חדלות פירעון, זאת לאור הקפאת תשלומי הקרן והריבית של אלביט הדמיה למחזיקי האג"ח הקצרות מסדרות א' ו-ב'.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לברוח מהאגחים של זיסר בבהילות ......
  זכרוני 22/02/2013 09:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התספורת צפויה להיות גבוהה מ-50%....פשוט לברוח כל עוד אפשרי ולמזער נזקים . החברה מרוסקת ללא תקומה ומנוהלת בידי נוכלים ורמאים בדמותו של מר זיסר הצדיק .
  סגור
 • 2.
  תיפול חזרה ל700 (ל"ת)
  אנונימי 22/02/2013 08:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ממש אופטימי
  co007 22/02/2013 13:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שער 300 גדול עליה. איך שלא תסתכל , אלביט הדמיה לא מסוגלת להחזיר את החובות.
  סגור
 • 1.
  עכשיו תסבירו לי אם תספורת של 50%
  זיפו 21/02/2013 18:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מצדיקה עליה של 150% במניה. גנבים בפעולה. בקרוב יבואו הנפילות , המוסדיים יהיו בחוץ והמשקיעים הקטנים ימחקו.
  סגור
 • הציבור מטומטם והציבור ישלם
  co007 22/02/2013 13:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אין שום כיסוי למניות של אלביט הדמיה. הכול הרצה ללא תכלית.
  סגור