אייזיק דבח: "ננפיק את דלתא בארה"ב כשנמכור במיליארד דולר בשנה"

מנכ"ל חברת ההלבשה והביגוד מעודד מרכישת חברת הביגוד שיסר הגרמנית, שתרמה מהותית לעלייה ברווח הנקי ובמכירותיה של החברה באירופה
 | 
אייזיק דבח, צילום: יח"צ
חברת הביגוד וההלבשה התחתונה דלתא +0.1% דלתא 10,480 +0.1% דלתא בסיס:10,470 פתיחה:10,400 גבוה:10,550 נמוך:10,400 תמורה:2,623,286 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה היום (ד') על תוצאותיה הרבעוניות לרבעון הרביעי ולשנת 2012 כולה והציגה שיפור הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח הנקי. החברה הודיעה על חלוקת בגובה של 2.5 מיליון דולר לבעלי מניותיה.

חברת הביגוד רשמה רבעון תשיעי ברציפות של רווחיות. נציין כי החברה החלה בהליך רה ארגון בהנהלתה ואף הקימה מרכז לוגיסטי חדש בקיסריה. על מנת לשפר את רווחיות החברה, מבקשת להעביר ייצור של מגוון רחב של מוצרים למפעלים בבנגלדש וסין, שם השכר החודשי לעובד נמוך באופן ניכר (48-50 דולר לעובד), ואין עלויות מכס להעברת המוצרים למדינות אירופה.

דלתא רשמה עלייה של 40% במכירות ל-246.6 מיליון דולר, לעומת 176.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2011, זאת כפועל יוצא מרכישת חברת הביגוד שיסר הגרמנית אשר נרכשה בחודש יולי האחרון. נציין כי ברבעון הרביעי הסתכמו מכירות שיסר ב-51 מיליון דולר ובשנת 2012 כולה ב-99.4 מיליון דולר. מתוך כך, מכירות דלתא עלו ב-11% ברבעון הרביעי בנטרול מכירותיה של שיסר, ובשנת 2012 ב-6%. מכירות שיסר מהוות 18-20% מהיקף המכירות הכולל של דלתא, ורושמת יציבות במכירות באירופה למרות הקושי לצמוח בתנאי השוק הנוכחיים.

ברבעון הרביעי הסתכם הרווח הנקי של החברה ב-13.8 מיליון דולר לעומת 8.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם ב-72.9 מיליון דולר, עלייה מ-36.3 מיליון דולר ב-2011, גידול של 107%.

מנכ"ל דלתא, אייזיק דבח, נשמע מאוד מעודד מתוצאותיה הכספיות של החברה במסגרת מסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר בבורסה לני"ע בת"א. דבח ציין כי "ההישג הגדול ביותר של דלתא הוא רכישתה של שיסר, המותג המוביל בהלבשה תחתונה בגרמניה. הסינרגיה ביננו מאוד מוצלחת, החברה ממותגת (נתח השוק הממותג עומד על 48-50% ממכירות החברה) ועוזרת לנו להתבזר באירופה וזוהי למעשה 'הרגל הרביעית" של החברה".

דבח ציין גם את השיפור ברווח התפעולי של חברת דלתא US. התחלת מכירות דלתא בוולמארט וברשת אחרת נוספת בשם "Wholesale club" תרמו לעלייה במכירותיה של דלתא בארה"ב ולגידול ברווח בשיעור של 1%. דבח מציין גם כי החברה חתמה על הסכם עם חברת קולומביה, ענקית הלבשה מארה"ב עם היקף מכירות של מיליארד דולר, לה תייצר דלתא גרביים ותחל במכירותיה בחודשים באוגוסט-ספטמבר 2013.

דלתא מייצרת גרביים לענקית ההלבשה וההנעלה נייקי שהינה הלקוח הגדול ביותר של החברה. יש לחברה מרכז פיתוח שפועל בתוך נייקי. דלתא מייצרת עבור נייקי גרביים לריצה, לכדורסל ולכדורגל. דבח מציין כי "יש לגרביים פטנטים של דלתא, קשה לחקות אותם וזה מאפשר הקמה של מעין 'חומת מגן' כנגד המתחרים". החברה מייצרת מוצרים במסגרת המותגים "טומי הילפיגר" ו"קלווין קליין", כאשר כולם מיוצרים באותם מפעלי ייצור של דלתא.

דלתא עלתה לכותרות בשנים האחרונות היות ומספר מפעלי ביגוד שלה ממוקמים במדינות ערב כמצרים וירדן. בתקופה שאחרי מהפכת "אביב העמים" הערבי, דבח מציין כי "המפעל במצרים מתפקד כל הזמן. המפעל די מלא. פשוט לא כ"כ נוח לעבוד שם כמו לפני מספר שנים. עובדים קצת יותר קשה, והשכר לעובדים עלה. אנחנו חיים במציאות חדשה. אבקש לציין כי היקף הייצור שם מהווה רק 8% מהביזנס. רכשנו פוליסת גם לירדן וגם למצרים, כאשר סכום ההגנה המירבי הוא הסכום שהושקע בו מלכתחילה".

בישראל גדלו המכירות של דלתא ב-10% ברבעון הרביעי ל-30.2 מיליון דולר לעומת 27.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה. דלתא ישראל מהווה מנוע צמיחה די גדול לחברה ב-2013, והחברה צופה כי ב-2013 יפתחו 6-8 חנויות חדשות. לדברי דבח "הגדלנו את שטחי החנויות כדי לאפשר חווית קנייה טובה יותר ושיללנו את המותג מתוך אמונה שמותג דלתא הוא מותג מספיק חזק כדי לעמוד בפני עצמו".

לגבי שנת 2013 מעריכה דלתא כי ההכנסות יגדלו בכ-12% ויסתכמו ב-910 עד 920 מיליון דולר. הרווח הנקי צפוי, לפי החברה להסתכם ב-38 עד 49 מיליון דולר, גידול של עד 18% בהשוואה לרווח הנקי ב-2012. לדברי דבח, "אנחנו תמיד מנסים לאתר רכישות מעניינות חדשות לחברה. אנחנו מאוד בררנים, ומבקשים לקנות חברה שהיא ורטיקלית, פועלת בכל תחומי הפעילות כמו שיסר. אנחנו מבקשים לנהל חברה יותר מבוזרת, יותר יציבה וקונסיסטנטית".

החברה נסחרה בעבר בארה"ב בבורסת הנאסד"ק ונמחקה שם. לדברי דבח, ארה"ב היא אכן יעד מבחינת דלתא בעתיד. "אנחנו נבקש לבצע בנאסד"ק רק במידה ונגיע למכירות של מיליארד דולר בשנה. לא נראה לי שננפיק בארה"ב בשנה הקרובה, אבל אנחנו לא שוללים כלל זאת במידה ואכן נבקש לבצע רכישה גדולה ומשמעותית בעתיד".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה