פסגות במהלך: רוכש את חטיבת תעודות הסל של מיטב ב-153 מיליון ש'

בעקבות הרכישה, אשר השלמתה כפופה לאישורים רגולטורים, פסגות תעודות סל תכפיל את היקף הנכסים שבבעלותה
 |  (5)
חגי בדש, צילום: יח"צ
בית ההשקעות, פסגות, הודיע על חתימת הסכם לפיו ירכוש מחברת מיטב בית השקעות את "מיטב תעודות סל". במסגרת העסקה פסגות תשלם כ-153 מיליון שקל, מתוכם תעביר למיטב כ-3 מיליון שקל עד ה-30.9.2013, בגין החזרי מס המגיעים לחברת תעודות הסל.

בעקבות הרכישה, אשר השלמתה כפופה לאישורים רגולטורים, פסגות תעודות סל תכפיל את היקף הנכסים שבבעלותה. בנוסף, שווי תעודות סל שינוהלו על ידה יעמדו על שווי 22 מיליארד שקלים וסך כספי הציבור המנוהלים על ידי פסגות יסתכמו בכ-165 מיליארד שקלים.

מכירת פעילות תעודת הסל נכפתה על מיטב עקב המיזוג ההולך ומתקרב בינו לבין דש נמצאים על סף מיזוג. יתר על כן, נזכיר כי בסוף דצמבר מנורה הציעה 150 מיליון שקל תמורת תעודת הסל של מיטב, אך האחרונה דחתה את הצעתה.

חגי בדש, מנכ"ל פסגות בית השקעות, אמר כי: "תחום תעודות הסל הוא מהצומחים בעולם, והרכישה תגדיל את הצע המוצרים אשר אנו מציעים ללקוחותינו הפרטיים, המוסדיים ויועצי ההשקעות בבנקים".

אילן רביב, מנכ"ל בית ההשקעות מיטב והמנכ"ל המיועד של החברה אמר: "מכירת פעילות תעודות הסל היא צעד חשוב לקראת השלמת עסקת המיזוג של מיטב ודש, ותאפשר לנו להתרכז ביציאה לדרכנו החדשה ולהמשיך ליהנות מהתנופה שאנו חווים בחודשים האחרונים, בכלל תחומי הפעילות, עם גיוסי שיא בקבוצה בינואר ובפברואר".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  לא קונה מבדש
  אנונימי 19/02/2013 23:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא קונה מבדש תעודת סל משומשת
  סגור
 • 3.
  למחפשי עבודה: הרשות מגייסת לפיקוח על תעודות סל
  עודף הרגולציה הורס! 19/02/2013 20:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  עלה אתמול באתר הרשות משרה לרפרנט במחלקה לפיקות על תעודות סל. אך האם יהיה על מה לפקח? שוק ההון הלוך ונמוג! מלבד משרות רגולציה - אין דרישה בשוק לעובדים! יש אבטלה רבתי אצל עובדי הפיננסים. בסוף עובדי הרגולציה גם יסגרו את האור, לאחר שאחרון הגופים הפועל בשוק ההון (מקומית) יסגור את דלתותיו.
  סגור
 • 2.
  היא פשוט לא נמצאת במקומות הנכונים
  מרוב רגולציה? 19/02/2013 18:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כורתים את הענף שעליו אנו יושבים
  סגור
 • 1.
  עצוב לראות איך עודף הרגולציה הורס את השוק!
  מרוב רגולציה אין שוק 19/02/2013 17:17
  הגב לתגובה זו
  4 0
  עוד ועוד גופים נסגרים ומתמזגים. אין שחקנים חדשים. אין זרים. המוסדיים בבונקר. מחזורים בבורסה יורדים. יש להקל מיידית ברגולציה! יש להקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את מחדל עודף הרגולציה.
  סגור
 • יש לחקור ולמצות את הדין עם האחראים למחדל עודף הרגולציה! (ל"ת)
  די לעודף הרגולציה! 19/02/2013 19:40
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור