ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

מוזי ורטהיים העניק את חלקו במניות ובשליטה במזרחי טפחות לילדיו

לבנו דוד העניק מוזי 63% ואילו לבתו, דרורית העניק רק 37% בחברת MWZ ובשותפות F&W, באמצעותן מחזיק מוזי ורטהיים במניות הבנק ושותף בגרעין השליטה בו
מוזי ורטהיים, צילום: בוצ'צ'ו
הכל נשאר במשפחה: משה (מוזי) ורטהיים, בן ה-83, מבעלי השליטה בבנק מזרחי טפחות -0.59% מזרחי טפחות 6,265 -0.59% מזרחי טפחות בסיס:6,302 פתיחה:6,298 גבוה:6,315 נמוך:6,225 תמורה:18,618,585 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: (22.1%) לצידה של משפחת עופר (9.79%) מאז שנת 1995, החליט להעביר לידי ילדיו את החזקותיו בבנק הרביעי בגודלו בישראל - ביחס שונה בין הבן דוד (דודי) לבין הבת דרורית.

על פי המכתב ששלח עורך דינו של ורטהיים, רון גזית, ליו"ר הדירקטוריון ולמנכ"ל הבנק, יועברו מניותיו והחזקותיו של מוזי ורטהיים במתנה לילדיו. לבנו דוד ורטהיים העניק מוזי 63% ואילו לבתו, דרורית ורטהיים הוענקו רק 37% בחברת MWZ ובשותפות F&W באמצעותן מחזיק מוזי ורטהיים במניות הבנק ושותף בגרעין השליטה בו, החזקות שעל פי השווי הנוכחי של הבנק בבורסה שוות כ-2 מיליארד שקל.

יצויין כי מוזי ורטהיים ימשיך לכהן כדירקטור בבנק גם לאחר ביצוע והשלמת העברת המניות לילדיו. נזכיר כי בנובמבר האחרון מונה ורטהיים ליו"ר זמני של בנק מזרחי טפחות, במקום יעקב פרי אשר פרש במפתיע מהתפקיד והצטרף למפלגת יש עתיד. מאז אויש התפקיד היו"ר על ידי משה וידמן. ילדיו של מוזי אינם נושאים כיום בתפקיד רשמי כלשהו בהנהלה או בדירקטוריון הבנק ועד כה לא היו מעורבים בפעילותו באופן פעיל.

פרט להחזקה במניות ובגרעין השליטה בבנק מזרחי טפחות, מחזיק מוזי ורטהיים גם בחברה המרכזית למשקאות, זכיינית קוקה קולה בארץ בה כבר העביר את השליטה לילדיו ביחס דומה, וכן בזכיינית ערוץ 2, קשת, בה הוא מחזיק כ-51% , כאשר את בתו דרורית מינה לתפקיד יו"ר קשת מתחילת שנת 2013.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה