מוזי ורטהיים העניק את חלקו במניות ובשליטה במזרחי טפחות לילדיו

לבנו דוד העניק מוזי 63% ואילו לבתו, דרורית העניק רק 37% בחברת MWZ ובשותפות F&W, באמצעותן מחזיק מוזי ורטהיים במניות הבנק ושותף בגרעין השליטה בו
 | 
מוזי ורטהיים, צילום: בוצ'צ'ו
הכל נשאר במשפחה: משה (מוזי) ורטהיים, בן ה-83, מבעלי השליטה בבנק מזרחי טפחות +2.09% מזרחי טפחות 8,150 +2.09% מזרחי טפחות בסיס:7,983 פתיחה:7,983 גבוה:8,177 נמוך:7,974 תמורה:56,877,842 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: (22.1%) לצידה של משפחת עופר (9.79%) מאז שנת 1995, החליט להעביר לידי ילדיו את החזקותיו בבנק הרביעי בגודלו בישראל - ביחס שונה בין הבן דוד (דודי) לבין הבת דרורית.

על פי המכתב ששלח עורך דינו של ורטהיים, רון גזית, ליו"ר הדירקטוריון ולמנכ"ל הבנק, יועברו מניותיו והחזקותיו של מוזי ורטהיים במתנה לילדיו. לבנו דוד ורטהיים העניק מוזי 63% ואילו לבתו, דרורית ורטהיים הוענקו רק 37% בחברת MWZ ובשותפות F&W באמצעותן מחזיק מוזי ורטהיים במניות הבנק ושותף בגרעין השליטה בו, החזקות שעל פי השווי הנוכחי של הבנק בבורסה שוות כ-2 מיליארד שקל.

יצויין כי מוזי ורטהיים ימשיך לכהן כדירקטור בבנק גם לאחר ביצוע והשלמת העברת המניות לילדיו. נזכיר כי בנובמבר האחרון מונה ורטהיים ליו"ר זמני של בנק מזרחי טפחות, במקום יעקב פרי אשר פרש במפתיע מהתפקיד והצטרף למפלגת יש עתיד. מאז אויש התפקיד היו"ר על ידי משה וידמן. ילדיו של מוזי אינם נושאים כיום בתפקיד רשמי כלשהו בהנהלה או בדירקטוריון הבנק ועד כה לא היו מעורבים בפעילותו באופן פעיל.

פרט להחזקה במניות ובגרעין השליטה בבנק מזרחי טפחות, מחזיק מוזי ורטהיים גם בחברה המרכזית למשקאות, זכיינית קוקה קולה בארץ בה כבר העביר את השליטה לילדיו ביחס דומה, וכן בזכיינית ערוץ 2, קשת, בה הוא מחזיק כ-51% , כאשר את בתו דרורית מינה לתפקיד יו"ר קשת מתחילת שנת 2013.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה