מנכ"ל IDB: "שורת פעולות של מחזיקי האגח מעלות חשש כבד לאינטרסים שלא לטובת החברה - ומתוך מניעים פסולים"

במהלך אסיפת מחזיקים בה נכח גם ג'רמי בלנק, תקף גבריאלי בחריפות את פעולות הנציגות. "ניסיון ציני להשתלט על נכסים האיכותיים"
 |  (9)
חיים גבריאלי, צילום: יח"צ
הקרב על השליטה בקונצרן אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר עולה מדרגה: באסיפת מחזיקי האג"ח של חברת אידיבי פיתוח שהתקיימה הבוקר (ה') השתתפו מנכ"ל החברה, חיים גבריאלי והמשנה למנכ"ל, שוני אלבק. באסיפה נכח גם ג'רמי בלנק, יו"ר קרן יורק, שאספה בתקופה האחרונה נתח משמעותי מאגרות החוב של החברה ונחשבת למי שמובילה קו לוחמני להעברת השליטה בחברה לידי הנושים.

חיים גבריאלי אמר, "לצערי הרב אנו עדים לניסיון קשה ליצור כאוס באי.די.בי פיתוח ובאי.די.בי אחזקות. יש כאן ניסיון ציני להשתלט על הנכסים האיכותיים של אי.די.בי פיתוח. אנו תמהים על שורת הפעולות האגרסיביות, המזיקות והמיותרות של נציגות מחזיקי האגח של אי.די.בי פיתוח – פעולות המעלות חשש כבד לאינטרסים זרים שלא לטובת החברה ומתוך מניעים פסולים שלא בתום לב".

"לאי.די.בי פיתוח יש מקורות נזילים שמספיקים לעמידה בכל התחייבויותיה עד לרבעון הראשון של 2014 ובנוסף לכך יש לה שורה ארוכה של נכסים איכותיים שערכם הכלכלי גדול משמעותית מסך כל חובותיה. הנהלת החברה פועלת כל העת על מנת להמשיך ולחזק את מבנה ההון של החברה".

"אחת החלופות שנבחנות לצורך חיזוק מבנה ההון היא ההצעה של אי.די.בי פיתוח לכור לבחון עסקה לרכישת כלל . לפי כל הגיון בריא, נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח הייתה הראשונה שצריכה לברך על יוזמת עסקת כלל ביטוח. ומה אנו רואים מנגד? אנו רואים נציגות , שרצה לתקשורת בחיפזון ובלחץ, וצועקת 'נגד' עוד לפני שיודעים בכלל את מבנה ופרטי העסקה. המטרה של הנציגות באי.די.בי פיתוח היא להכשיל את עסקת כלל ביטוח בכל מחיר, והמניעים שלה כבר לא סמויים. זהו ניסיון ציני להשתלט בכל מחיר על הנכסים המצוינים של אי.די.בי, במקום לנסות ולהיטיב עם מחזיקי האג"ח ובעלי החוב של החברה".

"כפי שידוע לכולם, אנו מנהלים בימים אלו מו"מ עם נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות על מנת להגיע להסדר הוגן. ומה אנו מקבלים מצידה של הנציגות באי.די.בי פיתוח? שוב ניסיון ציני ליצור כאוס ולטרפד את המשא ומתן באי.די.בי אחזקות. בשביל ליצור כאוס באי.די.בי אחזקות, ולפתות את הנציגות באי.די.בי אחזקות, הציעה הנציגות באי.די.בי פיתוח לעשות לכלל מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח תספורת עצמית שאיננה נחוצה כלל. זהו נסיון אלים להרעיד את אי.די.בי אחזקות ואת אי.די.בי פיתוח על מנת להשתלט על נכסיהן האיכותיים. לצערי הרב, טובתם של כלל בעלי האג"ח באי.די.בי פיתוח אינה בראש מעייניה של הנציגות".

"אי.די.בי פיתוח היא חברה כשרת פירעון, עם נכסים מצוינים. החברה תפעל באופן מקצועי, אחראי וענייני לטובת כל בעלי המניות ומחזיקי האג"ח שלה. הנהלת החברה אינה נגד הנציגות. אם נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח תהפוך את עורה, ותתחיל לפעול ממניעים כשרים וענייניים, אנו נשמח לפעול ביחד עמה לטובת מחזיקי האג"ח ולטובת הבנקים וכל בעלי החוב כי האינטרס המשותף של כולנו הוא להחזיר את מלוא החוב במועדו".

שוני אלבק, המשנה למנכ"ל אמר: "נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח פועלת בחוסר שקיפות מוחלט. בכלל לא בטוח שהיה לנציגות סמכות לנהל מו"מ על נציגות האג"ח של אי.די.בי אחזקות. אני פונה לנציגי הגופים המוסדיים ולמחזיקי האג"ח הפרטיים באי.די.בי פיתוח, ושואל: על מה בדיוק אתם מצביעים היום? האם ראיתם תוכנית פעולה כלשהי? האם מישהו הציג בפניכם דרך? ומי מבקר את פעולות הנציגות שלכם? האם זה לגיטימי מבחינתכם לנצל סיטואציה כדי לזעזע חברה? אנא חישבו טוב לפני שאתם משחררים סמכויות ללא תוכנית פעולה וללא שום פיקוח ובקרה. אי.די.בי פיתוח היא חברה כשרת פירעון, העומדת בהתחייבויותיה, ומוכנה לשתף פעולה עם הנציגות".

תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  ולהנהלה יש תוכנית פעולה?מה היא?תוכחו !
  אביב 15/02/2013 09:49
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ככל שעובר הזמן כך הסיכוי להוציא כסף הוא קטן יותר והתספורת קצוצה יותר
  סגור
 • 8.
  הכל יחסי
  מבין עניין 14/02/2013 15:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא מדובר כאן בתחרות צדיקים אלא במי יחזיר למחזיקי האג"ח (פיתוח +אחזקות) את המקסימום. הרושם שמתקבל הוא שבלנקו מתכנן תספרות קצוצה לפיתוח וקרחת לאחזקות. כיוון שבדש משת"פ של בלנקו מחזיקי אג"ח פרטיים של פיתוח מנוטרלים ונותר לקוות שנציגות אחזקות רק מעלה את המחיר ולא מתכוונת למכור את מחזיקי האג"ח לספרים הנ"ל.
  סגור
 • 7.
  לקחת כסף של אחרים
  רומי 14/02/2013 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלם את כל חובותיך.....אחר כך לך תלמד על חשבונך עיצוב שיער....אל תבוא ותבכה רוצים לקחת לי!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 6.
  חוצפן - לקח את הכסף ועכשיו ...
  אריק 14/02/2013 11:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בוכה שאנשים דואגים לעצמם ולא למשכורת השמנה שלו הכשלים הם בחלקם שלו שישים את המפתחות ויתן לאנשים לעבור כדי להציל את הכסף שלהם
  סגור
 • 5.
  אכלו לי, שתו לי , כמה מסכן אני (ל"ת)
  אנונימי 14/02/2013 11:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 4.
  נוחי, תביא כסף מ"הבית" שלך
  אנונימי 14/02/2013 11:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "הסדר הוגן" ? רק אם תשלם את כל החובות ובזמן. מה שאתה מתכוון ב"הסדר הוגן" הוא הסדר בלחץ על בעלי האג"ח, שנאלצים לותר על חלק הארי של החוב כדי להציל את המעט שנשאר!
  סגור
 • 3.
  דמעות תנין
  איכפתניק 14/02/2013 11:28
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ממש פנטסתי. נציגי ההנלה אשר אישרה את עיסקת ישראאייר, בה הפסידה אידיב מאות מליוני ש"ח ואילו דנקנר השתחרר מערבויות אישיות, ההנהלה שאישרה את עיסקת מעריב בה דנקנר קבר מאות מליוני נוספים מכספי אידיבי פתאום מטיפה מוסר. כל מה שהם רוצים להאריך את התקופה שבה הם מושכים שכר עתק על חשבון בעלי אג"ח.
  סגור
 • 2.
  הוא לא יפעל לטובתכם - רק לטובת עצמו (ל"ת)
  תיזהרו מבלנק 14/02/2013 11:22
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  סוף סוף
  אי 14/02/2013 11:16
  הגב לתגובה זו
  2 3
  תבכה תבכה אבל האמריקאים לא פרייארים כמו המוסדים בארץ שכיסחו אותנו עם תספורות ובעלי החברות לבייב ןתשובה שגנבו לנו מיליארדים ממשיכים בעסקים אז נקוה שהם יקרעו אתכם ותלמדו לקח
  סגור