הלמן אלדובי: "הגבילו את השכר המנופח שגובים נציגי מחזיקי האג"חים"

בית ההשקעות יוצא חוצץ כנגד נציגויות בעלי האג"ח, שנהנות מגל הסדרי החוב וכפועל יוצא מגידול מתמיד בשכר הטרחה הנגבה בגין עבודתם
 |  (3)
שטרות דולר
בתקופה האחרונה הסדרי החוב הופכים, לצערם של המשקיעים, לאירוע שכיח בשוק ההון הישראלי. הסדר החוב בחברת הנדל"ן אפריקה -2.73% אפריקה 10.7 -2.73% אפריקה בסיס:11 פתיחה:11 גבוה:11 נמוך:10.7 תמורה:13,988 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: היה האירוע המכונן שאחריו הבינו המשקיעים כי אף חברה, גדולה ככל שתהיה ועם אמיד ככל שיהיה, אינה חסינה מהסדר. אחריו גובש הסדר החוב בדלק נדל"ן שזכה לביקורות מקיר לקיר בשוק ההון הישראלי, וכעת עומדות במוקד קבוצות ההחזקה IDB ו אלביט הדמיה 0% אלביט הדמיה 184 0% אלביט הדמיה בסיס:184 פתיחה:184 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שמצויות במגעים לגיבוש הסדרי חוב.

החברות המגבשות הסדרי חוב הן הנהנות העיקריות מהשלמתם והוצאתם אל הפועל, אבל לא רק. נציגויות בעלי אגרות החוב נהנות משטף הסדרי החוב המתגבשים ובעלי התפקידים שם גובים בגין עבודתם שכר נאה. כעת בית ההשקעות הלמן הלדובי יוצא במסגרת מכתב שנשלח אל נאמני האג"ח הגדולים, ובכללם הרמטיק, רזניק פז נבו, משמרת, שטראוס לזר, שיף הזנפרץ וברייטמן, במטרה להגביל את השכר השעתי הנדרש על ידי המועמדים לנציגויות האג"ח השונות. הלמן אלדובי טוענים כי הגידול בשכר הטרחה הנדרש להשתתפות בנציגות משולם בסופו של דבר מכספי העמיתים ועל חשבון חסכונות הפנסיה שלהם.

במסגרת המכתב קורא בית ההשקעות לשים סוף לתופעה ולהגביל את שכר הטרחה: "לאחר דיונים בנושא במסגרת פורום החוב של החברה וועדת ההשקעות שלה אנו מבקשים להביא לידיעתכם כי אנו לא נוכל עוד לתת יד להוצאות שכר שאינן סבירות ביחס להוצאות אחרות הנגזרות מהחזקה באגרות חוב ובכלל. הוצאות אלו נראות לא פעם כניצול ציני של המצב מבלי לזכור ולהתייחס לעובדה כי מדובר בכספי תגמולים ופנסיה של עמיתים. לפיכך, אנו פונים אליכם בבקשה לפעול באופן מיידי להגבלת השכר השעתי הנדרש על ידי מועמדים לנציגויות, ולחיוב ציון תקרת שכר חודשית ותוקף הצעת מחיר, עבור כל הגשת מועמדות להשתתפות בנציגות מחזיקי ".

הלמן אלדובי מציגים תמונה שהיא די עגומה בלשון המעטה: "מניסיון העבר אנו רואים בבחירת הנציגים אחריות כבדה, עקב חובת הנאמנות שאנו חבים לעמיתי קופות הגמל וקרנות הפנסיה, ומשתדלים לבצע בחירות אשר ימצו את כושר ההחזר של כספי העמיתים. פעמים רבות אנו נאלצים לבחור בנציגים בשכר מהסיבה המפורטת לעיל, ובפעמים אחרות הסיבה לכך היא שלא עומדת בפנינו ברירה, לדוגמא, כאשר מס' הנציגים שיש לבחור הוא שלושה, ויש רק מועמד אחד ללא תשלום – ולפיכך בהכרח ייבחרו נציגים בתשלום".

עינת פאר, אחראית תחום אשראי בהלמן אלדובי, הגיבה לתופעת הגידול בשכר הטרחה של הנציגויות: "לאחרונה קיימת תופעה של גידול בשכר הטרחה הנדרש להשתתפות בנציגות. מועמדים רבים, הידועים בניסיונם הרב, מצרפים למועמדותם הצעות מחיר (לפי שעת עבודה) שניתן להגדירן, לטעמנו, כמנופחות וחסרות פרופורציה. במקרים רבים, מחזיקי אג"ח שאינם מהותיים ביחס לסדרה, נמצאים בעמדה נחותה, ללא כוח מיקוח, אל מול המועמדים".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא מת עליהם אבל צודקים במליון אחוז
  1 13/02/2013 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מספיק עם ההפקרות
  סגור
 • 2.
  זאת חלק מהאמת - כנסו
  עובר אורח 13/02/2013 16:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פשוט מדהים איך כל מה שקשור בחברות שעומדות בפני הסדרי חוב, להלמן אלדובי יש קשר אליהן. אני אומר, במקום להתלונן על השכר השעתי (והלא מוצדק אמנם) של העו"ד - תתרכזו בלהשקיע בחברות שלא פושטות רגל. או בקיצור, תעשו הפוך ממה שרוני הלמן אומר וחושב.
  סגור
 • 1.
  למשל:אדוארד קלר 700 ש"ח לשעה+מע"מ.גם אם תוצאות אפס.
  מאמת 13/02/2013 15:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אותו דבר עורכי הדין שמייצגים את הסדרות.
  סגור