אל על מתייעלת: מקצצת כ-200 משרות זמניות ובעלי חוזים אישיים

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי: "הצורך להתייעל ולהפחית בהוצאות החברה הוא צו השעה, על מנת שנוכל להמשיך ולהתמודד עם האתגרים והתחרות הגוברת"
 |  (1)
שדה תעופה, צילום: יח"צ
חברת אל על מודיעה היום (ג') כי היא ממשיכה במגמת ההתייעלות ומצמצמת את מצבת כוח האדם בחברה. על פי הודעתה, אל על -1.89% אל על 83.1 -1.89% אל על בסיס:84.7 פתיחה:84.1 גבוה:84.9 נמוך:82.4 תמורה:478,313 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מקצצת כ-200 משרות זמניות ובעלי חוזים אישיים ומבצעת שינויים ארגונים.

בשל מצבה הכלכלי של החברה, התחרות הגוברת בענף התעופה, בארץ ובעולם והקושי להחיל את מבנה העלויות הנוכחי של החברה הוחלט על צעדי התייעלות בחברה. כצעד ראשון הוחלט על צמצום מצבת העובדים הזמניים באל על ובנוסף צמצום משרות בחוזים האישיים. כמו כן, מתוכננים שינויים ארגוניים נוספים אשר יביאו להקטנת התקורות הניהוליות.

בכוונת החברה להמשיך ולקיים דיונים עם נציגות העובדים וההסתדרות לחידוש הסכם העבודה והצעדים המתחייבים להתייעלות החברה, לשם הקטנת ההוצאות והגברת היכולת הניהולית על מנת לאפשר התמודדות מסחרית ותחרותית.

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי אמר היום כי: "אל על מתמודדת מזה תקופה ארוכה עם הקשיים המלווים את ענף התעופה בעולם כולו ובישראל בפרט. החברה מחויבת להמשיך במגמת ההתייעלות במטרה להתאים את פעילותה לתנאי השוק המשתנים. על כן אנו נאלצים להודיע על סיום העסקתם של כ-200 עובדים זמניים ובעלי חוזים אישיים בחברה. הצורך להתייעל ולהפחית בהוצאות החברה הוא צו השעה, על מנת שנוכל להמשיך ולהתמודד עם האתגרים והתחרות הגוברת. אנו עושים זאת בלב כבד ומתוך תקווה שהמהלך יוביל בעתיד לחיזוקה של אל על".

נזכיר כי בסוף חודש ינואר דווח על כוונתו של ישי דוידי מנכ"ל קרן פימי להיכנס לקבוצת השליטה בחברת אל על לצידה של כנפיים אחזקות לאחר שמנייתה איבדה 72% מאז השיא של סוף 2010 וכמעט 90% מאז שיא כל הזמנים בימים היפים של 2006. פימי צפויה להזרים לאל על כ-60 מיליון דולר - אבל בשלבים.

נציין כי השלב השני של המהלך שצפוי להתבצע עד סוף חודש אוגוסט ובו תבצע פימי השקעה בסך 30 מיליון דולר, מותנה בכך שהחברה תחתום עם עובדיה על הסכם קיבוצי חדש בתנאים שיהיו לשביעות רצונה של פימי לפי שיקול דעתה הבלעדי. התנאים של פימי לכניסה לקבוצת השליטה באל על
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מנכ"ל, המון סמנכלים ומנהלי אגפים עם משכורות מוגזמות.
  לא מתפעל 12/02/2013 11:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גם כשהחברה מפסידה הם לא מתביישים לקחת בונוסים. אפשר וצריך לקצץ את מספר הסמנכלים בחברה, ממש מוגזם מה שקורה שם. מנותקים מה"הישגים" הכספיים. חיים על האולימפוס. בושה.
  סגור