גולדמן זאקס החל לסקר את בזק ופרטנר: מי מקבלת המלצת "קנייה"?

נייטרלים על מניית פרטנר שצפויה להערכתם לרדת ב-9%. "דרוש עוד זמן לשוק התקשורת הישראלי על מנת להתייצב". בין השנים 2012-2015 ירדו המכירות בשוק הסלולר הישראלי ב-3.8%
 |  (2)
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
בנק ההשקעות האמריקני גולדמן זאקס מתחיל לסקר את מניות בזק ופרטנר ואומר כי הן "מהוות הזדמנות בשוק מאתגר", זאת לאחר ששוויו של שוק הסלולר נחתך בחצי על רקע הפעילות הרגולטורית, התגברות התחרות וירידת כוחם של המפעילים.

האנליסטים של גולדמן זאקס מציינים עם זאת כי "דרוש עוד זמן לשוק התקשורת הישראלי על מנת להתייצב", וצופים כי בין השנים 2012-2015 ירדו המכירות בשוק הסלולר הישראלי ב-3.8%.

את בזק מתחילים לסקר בגולדמן זאקס עם המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 5 שקלים, מחיר המשקף לה פרמייה של 13%. את פרטנר מתחילים לסקר עם המלצת "נייטרלי" ומחיר יעד של 19.1 שקלים, המשקף לה דיסקאונט של 9% ולסלקום מצמידים האנליסטים הגם כן המלצת "נייטרלי עם של 7.9 שקלים המשקף לה פרמייה של 4%.

על שוק התקשורת הקווית אומרים האנליסטים של גולדמן כי "הריכוזיות עוזרת, אך הסיכון נישאר. עם חדירה של 151%, שוק התקשורת הקווית הוא בין השווקים המפותחים בעולם (חדירה של 81% לפס הרחב).

בזק ששולטת בשוק הקווי בישראל הצליחה להימנע משחיקה משמעותית בפעילות הקווית. למרות האפשרות שהשוק הקווי יושפע לרעה על ידי קניבליזציה מכיוון שוק המובייל וההשקה של תשתיות אינטרנט חדשות, נתח השוק הגבוה של בזק וההשקעות המצטברות הגדולות שלה בתשתיות בתחום הקווי, הופכת אותה לממוצבת טוב יחסית על מנת לשמור על מעמדה בשוק".

על בזק אותה מתחילים לסקר בגולדמן זאקס עם המלצת "קנייה", אומרים האנליסטים כי היא "מהווה חשיפה יותר מאוזנת. אנחנו מאמינים כ בזק היא מפעילת הטלקום העמידה ביותר, מאחר והיא חשופה לשוק התקשורת הקווית שניחנת ברמת ריכוזיות גבוהה, וכן היא צפויה לצאת נישכרת מהסכם הנדידה עם הוט".

"לדעתנו בזק נהנית משקיפות גבוהה יותר ביחת לייצירת תזרים המזומנים לעומת מתחרותיה, מאחר שימרה רמת השקעות הגבוהה במהלך ההיסטוריה והיא עשויה להנות מאופטימיזציה בעלויות אם ההפרדה המבנית תבוטל.

בגולדמן זאקס צופים כי לאחר שבזק תשלם מיוחד בסך מיליארד שקל, תמשיך החברה לשלם באופן יציב דיבידנבד בשיעור של 13% בשנים 2014-2015. "זאת, יחד עם האפסייד של 13% המגולם במחיר היעד שנתנו למניה ל-12 החודשים הבאים, יוצרת הצעה להחזר אטרקטיבי לבעלי המניות ולכן אנו מתחילים לסקר את המניה עם המלצת קנייה".

את פרטנר התחילו גולדמן לסקר עם המלצת "נייטרלי" ומחיר יעש שצופה לה ירידה של של 9% ביחס למחיר הנוכחי, ל-19.1 שקל. לדברי האנליסטים, "פרטנר חשופה לרגולציה ההדוקה שקיימת כיום בשוק הסלולר בישראל ושמהווה גורם מכביד על מיצוב החברה על פי האנליזה שביצענו לשוק התקשורת הישראלי. מבחינה היסטורית רמת השקעות נמוכה וסביבת שוק קשה מובילות לשקיפות נמוכה ביחס לרווחיותה של פרטנר. אולם, אנו מאמינים כי זה כבר מגולם במידה רבה במחיר המניה לאחר הנפילות שרשמה.

את הסיקור של סלקום (נייטרלי עם מחיר יעד של 7.9 שקל) מציינים בגולדמן זאקס כי הוא עבר למחלקה המסקרת את תחום הטלקום במדינות ה-EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה) בגולדמן זאקס לעומת סיקור המניה תחת מחלקת המחקר האחראית על שירותי סלולר באמריקה, שם גם ניתנה לה המלצה נייטרלית.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הכוונה בסלקום 7.9 דולר ולא ש"ח (ל"ת)
  סיגלית 11/02/2013 13:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  יאללה כל העדר לרוץ לבזק (ל"ת)
  משקיע 11/02/2013 12:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור