הצרות של זיסר: סיטיבנק ודויטשה בנק ביטלו את ההסכמים עם אלביט הדמיה

שני הבנקים העמידו להדמיה הלוואות כדי לרכוש אג"חים, אך החברה לא עמדה בקובננטים. החשש: הבנקים עשויים למכור אג"חים בשוק
 |  (2)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
חברת אלביט הדמיה 0% אלביט הדמיה 263.7 0% אלביט הדמיה בסיס:263.7 פתיחה:263.7 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מסתבכת, לא רק מול מחזיקי האג"ח שלה. אתמול לפני הסגירה הודיעה חברת האחזקות של זיסר כי שני בנקים שהעמידו אשראי לטובת רכישה עצמית של החליטו לבטל את העסקה בעקבות אי עמידה בקובננטים. המשמעות: איגרות החוב שנרכשו על ידי הבנקים עשויות להימכר בשוק.

בחודש אוגוסט ובחודש נובמבר חתמה אלביט הדמיה על הסכם אסטרטגי מול שני בנקים, סיטיבנק ודויטשה בנק. בין אלביט הדמיה לבנקים סוכם כי הבנקים יעמידו לחברה אשראי לרכישה עצמית של אג"ח כאשר היתרה תגיע מצד אלביט הדמיה עצמה. בין הצדדים סוכם עוד כי הערבות לטובת הרכישה העצמית, הן איגרות החוב שנרכשו עצמם.

עם זאת, הטלטלה שעוברת חברת האחזקות של זיסר, גרמה לירידה חדה בערך האג"ח והובילה לאי עמידה בקובננטים שנקבעו. שני הבנקים החליטו על סיום מוקדם של העסקה עם אלביט הדמיה - וכעת עשויים למכור את החוב בשוק בכדי להקטין את החוב של אלביט הדמיה אליהם.

בכמה כסף מדובר? קשה בדיוק לומר. בנק סיטי למשל העמיד לאלביט הדמיה הלוואה בהיקף של 37.5 מיליון שקל. יחד, נרכשו אג"חים בהיקף של 75 מיליון שקל. סך החוב (במונחי ערך נקוב) מסתכם ב-140 מיליון שקל. הערכות הן שעם דויטשה בנק היקף האשראי שהועמד הוא בערך חצי מזה.

חברת אלביט הדמיה חייבת היום כ-2 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח. לאחרונה הודיעה החברה על אי תשלום קרן האג"ח בהיקף של 82 מיליון שקל לסדרות א' וב', זאת בעקבות היעדר מקורות כספיים, בין היתר בשל אי חלוקת בפלאזה סנטרס. מחזיקי האג"ח סירבו להצעת החברה לדחות את תשלום הקרן.

היום נסחרים האג"חים של החברה במחיר של כ-42-48 אגורות, שהם כ-35%-40% מסך החוב המתואם. המשמעות הינה, שהמשקיעים צופים כי יראו בחזרה בטווח הארוך רק כ-40% מהחוב כלפיהם. כעת נותר לראות, האם סיטיבנק ודויטשה בנק ימכרו גם היום מניות בשוק.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  על האוצר לשפות את קרנות הפנסיה שהשקיעו באלביט הדמיה
  מבקר פנים 11/02/2013 08:50
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הרציו :- במקום להמשיך ולהבטיח לקרנות הפנסיה אג"ח ממשלתי צמוד מדד, הקרנות הופנו "לשוק החופשי" שהנפיק חלומות באספמיה.
  סגור
 • 1.
  ממש גאון: מי אמר שנשארה להם החזקה ומה הקשר למניות
  שלום 11/02/2013 08:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מדוע כתבת שימכרו גם היום מניות בשוק (צריך להיום אג"ח בכתבה)? מה הקשר למילה גם? מי אמר שמכרו אתמול או מי אמר שנישארה להם בכלל אחזקה באג"ח. מדובר באג"ח שנסחר במחזורים ערים מאוד בחודשים האחרונים ולכן הייתה להם הזדמנות למכור כל החזקה במידה ובכלל הייתה להם החזקה מההתחלה
  סגור