בזכות הסנטימנט החיובי: תעשיית הקרנות חצתה את רף 180 מיליארד ש'

השבוע נרשמו גיוסים של 1.6 מיליארד שקל, בהובלת הקרנות המסורתיות שרשמו גיוסים של 700 מיליון שקל. קרנות האג"ח הקונצרני גייסו השבוע כ-470 מיליון שקל, עלייה של כ-50% ביחס לשבוע הקודם
 | 
קרנות נאמנות
הסנטימנט החיובי בשווקים הגלובליים נותן אותותיו על הציבור, שממשיך להזרים כספים לתעשיית קרנות הנאמנות. במסגרת סקירה מיוחדת שערך בית ההשקעות מיטב, מתברר כי התעשייה חצתה כבר את רף 180 מיליארד שקלים עם גיוסים של 1.6 מיליארד שקלים השבוע, בהובלת הקרנות המסורתיות (קרנות נאמנות שאינן כספיות) שרשמו גיוסים של 700 מיליון שקל השבוע.

כאמור, הקרנות המסורתיות רשמו השבוע גיוסי עתק של 700 מיליון שקל שהכפילו את קצב הגיוסים לעומת שבוע קודם. מבין הקרנות המסורתיות, קרנות האג"ח הקונצרני גייסו השבוע כ-470 מיליון שקל, עלייה של כ-50% ביחס לשבוע קודם. כמו כן, קרנות האג"ח הכללי רשמו עלייה משמעותית של 35% בקצב הגיוסים לעומת השבוע הקודם של כ-390 מיליון שקל.

מנגד, קרנות האג"ח מדינה ממשיכות להיסחר תחת לחץ כבד זה השבוע החמישי ברציפות, אם כי בשיפור מסוים, זאת לאחר שנפדו מהן 110 מיליון שקל, ירידה של כ-30% בקצב הפידיונות השבועי.

באפיק השקלי, הקרנות הכספיות ממשיכות לשמור על קצב גיוסים גבוה, זאת לאחר שגייסו 920 מיליון שקל שהגיעו בעיקר על חשבון הפיקדונות בבנקים והקרנות השקליות, בדגש על קרנות בודד שרשמו פדיונות של כ-130 מיליון שקל כפועל יוצא מרפורמת שביטלה עמלת דמי השמירה בקרנות הכספיות. בקרב יתר הקרנות השקליות נרשם פדיון שבועי של כ-130 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה