זיסר מסתבך: אסיפת בעלי האג"ח לא אישרה את דחיית תשלום הקרן

נציגות מחזיקי האג"ח הקצרות מביעים אי אמון במוטי זיסר ודחו את בקשת אלביט הדמיה לדחות את תשלומי הקרן בחודש פברואר הקרוב
 |  (14)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
בעל השליטה בחברת ההחזקות אלביט הדמיה 0% אלביט הדמיה 184 0% אלביט הדמיה בסיס:184 פתיחה:184 גבוה:184 נמוך:184 תמורה:96 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , מוטי זיסר, ממשיך להסתבך מול מחזיקי אגרות החוב. היום (ה') אסיפת מחזיקי אגרות החוב הקצרות מסדרה א' ו-ב' סירבו להצעת אלביט לדחות את תשלומי הקרן והריבית הקרובים. לפיכך, נציגות בעלי האג"ח ככל הנראה צפויה לפנות לערכאות בבקשה להעמיד את התשלומים הקרובים לחודש הנוכחי בהיקף של 82 מיליון שקל למחזיקי האג"ח הקצרות לפירעון מיידי.

נזכיר כי שלשום ביקשה אלביט ממחזיקי האג"ח לדחות את תשלומי האג"ח הקרובים בחודש פברואר, זאת לאור העיכוב הצפוי בחלוקת הדיבידנד מחברת הבת פלאזה סנטרס. כאמור, מחזיקי האג"ח הקצרות סירבו לבקשת אלביט, ונראה כי הם צפויים לדרוש מהחברה לעמוד בהתחייבויותיה הכספיות באמצעות פניה לערכאות ולחילופין לדרוש מהחברה לגבש הסדר חוב כולל בחברה. נציין כי יתר מחזיקי אגרות החוב מהסדרות האחרות צפויות להתנגד להעברת התשלום ועשויות גם הן להעמיד את חובן לפירעון מיידי, צעד שעשוי להוביל בקונסטלציה מסוימת לפירוק החברה.

אלביט הדמיה חייבת למחזיקי האג"ח סכום של כ-2 מיליארד שקל, מתוכם היא נדרשת לשלם תשלומי קרן וריבית של 82 מיליון שקל למחזיקי האג"ח הקצרות מסדרות א' ו-ב' בעוד פחות משבועיים. נזכיר כי לפני מספר שבועות התריעו סוכנות הדירוג S&P מעלות ומידרוג על כך שאין בידי החברה די מקורות כספיים מספקים לטובת התשלומים למחזיקי האג"ח. אתמול הורידה מעלות את דירוג החברה ל-CC, לאחר שקבעה כי "חדלות הפירעון קרובה לודאית" והזהירו כי היה והחברה לא תשלם את חובה ב-20 בפברואר, הרי שדירוג החברה יירד לרמת D, הווה אומר רמת חדלות פירעון מיידית.

נציין כי אגרות החוב של החברה צנחו במסחר בבורסה. כך, איגרת החוב הקצרה של החברה מסדרה א' צנחה ב-9% למחיר של 48.4 אגורות. גם איגרות החוב הארוכות של החברה מיתר הסדרות - איבדו גובה ונחלשו בשיעור של עד 7.4%.
תגובות לכתבה(14):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  לכל המגיבים
  אנונימי 10/02/2013 07:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראשית, חבל על הקללות והגינויים ביניכם. גם ככה ההחלטה מה יהיה באלביט היא לא בידיכם. מעבר לכך, איזה אפשרויות אחרות ישנן כדי למזער נזקים??? אין לנו הרבה ברירות אלא לתת למר זיסר את הזמן שדרוש כדי לחלץ את מה שהובטח. להבא,נלמד אילו אגרות חוב לקנות וממי...תמיד טענתי שאג''ח מדינה הן הכדאיות ביותר מבחינת חוסן כלכלי לטווח ארוך.
  סגור
 • 8.
  הבורות של הטוקבקים מדהימה!!!!!!
  מאיר 10/02/2013 06:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זיסר ביקש לשלם. יש כסף בקופה. מי שמנעו ממנו לשלם היו בעלי האגח הארוכים. ההשתלחות הזאת נובעת מבורות מחרידה של אנשים שספק אם סיימו גן ילדים חובה
  סגור
 • 7.
  יש משהו בעוד חודש שזיסר בונה עליו ? זיסר רוצה לגלח את פ
  דודי 08/02/2013 16:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זיסר רוצה כניראה לגלח את פלאזה . חברה שאף היא במחסור של הון עצמי . במצב באירופה אין מצב לקבל ערך ראלי על נכסים . גם אני אם הייתי חייב למישהו הייתי מוכר נכס גם אם העתוי גרוע
  סגור
 • 6.
  קצת סבלנות תהיה טובה לכולם
  רון 08/02/2013 12:39
  הגב לתגובה זו
  8 0
  מספיק עם ההתלהמות. זה רק משרת את התנים והצבועים. אלביט חברה עם נכסים ופוטנציאל עצום בתחום מנדלן והרפואה (גמידה ואינסייטק). תנו לו זמן. יש משבר זמני באירופה. יקח לאלביט שנתיים להתאושש ולהצליח בגדול. אל תתנו לכרישים לקחת לזיסר את החברה. ראו מקרה תרו. בא הודי, ניצל מצב וב-10% מערכה קנה חברה ששוה מעל 2 מיליארד דולר. והכל בגגל פניקה והתלהמות של משקיעים ובעלי אג"ח.
  סגור
 • 5.
  מוטי זיסר רב הנוכלים והעושקים לפירוק ומיד לכלא!!
  זכרוני 08/02/2013 09:03
  הגב לתגובה זו
  6 4
  לא לשלם הלוואות שקבלת זהו פשע בל יסולח ועל כך יש לדאוג לפירוק מיידי של החברות של הנוכל מוטי זיסר ולהעביר הבעלות לידי מחזיקי האגחים השונים . מוטי זיסר חייב יהיה לעמוד למשפט כנדרש ולשלם את חובו תוך כדי כניסתו לכלא למס' שנים לא מבוטל למען יראו וייראו נוכלים אחרים כדוגמת תשובה ,דנקנר וחבר מרעיהם הגזלנים. יש לטפל בעניין מוטי זיסר ביד ברזל ולא לוותר!!!
  סגור
 • מספיק להתריס
  Nוקי 08/02/2013 12:09
  הגב לתגובה זו
  7 1
  בעלי אגח יודעים לתת הלוואה ולא לנהל חברות, פה לא מדובר באיי די בי, זו חברת פיתוח עם פעילות ביותר מ-10 מדינות, רובן לא נעימות למשתמש, זיסר לא משך דיבידנדים כמו נוחי ובסך הכל פעל בטריטוריות שהכלכלה בהן מנמנמת כבר כמה שנים, אין הרבה מה לעשות חוץ מלתת להם זמן. אתה באמת חושב שפסגות או מיטב יינהלו את הפרויקטים בהודו? חבל על הזמן. אני אומר-אם לא נגנבו כספים מהחברה באופן פלילי יש להתחשב ולתת להם זמן לעבוד
  סגור
 • אידיוט, על מה להכניסו לכלא?
  אבישלום 08/02/2013 10:36
  הגב לתגובה זו
  5 4
  זו חברה בע"מ, לך למילון ותלמד מה זה וכל עוד אין חשש לעברות פליליות זה לגטימי להיכשל. לא כיף אבל לגטימי, כשאדם מן הישוב פושט רגל הוא לא הולך לכלא אלא יש תהליך מסודר והחזר חובות מאוד מינימלי, אז דיי כבר לשטויות.
  סגור
 • טיפש ואידיוט ,אנשים שלא משלמים את חובם צריכים לשלם מחיר
  זכרוני 08/02/2013 12:04
  הגב לתגובה זו
  2 3
  כבד ביותר בין היתר עמידה למשפט וגם כניסה לכלא כעונש מרתיע ...לא מדובר באלפי שקלים אלא במיליארדי שקלים שנגזלו ונגנבו מאנשים תמימים וגם ממומחים טיפשים כמוך. את הכינויים בשמות גנאי הייתי מציע שתשמור לחוג משפחתך בלבד.
  סגור
 • 4.
  צריך חקירה פלילית- לא יכול להיות שלפני שבועיים הכל טוב
  אבי 07/02/2013 21:56
  הגב לתגובה זו
  8 0
  ועכשיו צריך הסדר, כי אין כסף. כל דוח מקורות ושימושים לא שווה את הנייר עליו הוא כתוב. (למרות שבתור מצגת הוא יפה...), הקשר בינו למציאות קלוש.
  סגור
 • 3.
  מי שלא משלם חובות לא יכול להישאר בעל שליטה. (ל"ת)
  לפרק ללא דיחוי 07/02/2013 20:20
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 2.
  לדחות בחודש בלי שינוי - זה תספורת
  אמיר 07/02/2013 18:57
  הגב לתגובה זו
  8 4
  ומר זיסר הנכבד מוזמן לדחוף את היד לכיס ולהוציא משם כסף. אי אפשר שכל החברות יספרו את כולם. צריך להתחיל לפרק משהו ואפשר בחברה הזו.
  סגור
 • ואז מה? זה כ"כ נורא לדחות בחודש? דיי לפופוליזם (ל"ת)
  אבישלום 08/02/2013 10:38
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 1.
  זיסר לא ביקש לא לשלם אלא
  gubbuy 07/02/2013 17:41
  הגב לתגובה זו
  10 9
  האגחים הארוכות ביקשו שהוא לא ישלם ולא היתה לו ברירה כי אם היה מנסה לשלם היתה כאן העדפת נושים והארוכות היו פונות לבית משפט ובית המשפט היה מעקב את התשלום עד להסדר חוב כולל. זיסר הבין שאין לו ברירה וביקש לדחות. הקצרות מנסות לעשות שרירים כאילו יש להם קייס אבל למעשה אין להם. הם מוזמנים ללכת לבית המשפט ובית המשפט ישמע גם את הארוכות וגם את החברה ויורה על ביצוע הסדר חוב כולל כפי שדורשות האגחים הארוכות אחרת יהיה פה העדפת נושים דבר האסור על פי החוק. חבל שניגרר לזה כי לקצרות אין קייס וברגע שכונסה אספת בעלי האגחים הדבר היה ברור. כרגע זה סתם ביזבוז כסף על עורכי דין שמציעים לבעלי האג"ח להלחם כאילו יש להם קייס בכדי לקדם את זרימת הכסף לכיסם של עורכי הדין בלי קשר למציאות המשפטית של לקוחותיהם
  סגור
 • הזועם
  katrus 07/02/2013 19:50
  הגב לתגובה זו
  4 3
  מספיק הישתינו עלינו מהמקפצה לפרק כמו באמריקה גנבים הביתהתזרימו חזרה את הכסף שגנבתם בדוידנדים הזויים ובמצגת רווחים שקרית אני מודיע לכל המוסדיים שבל יעזו לשתף פעולה עם הגנבים ראו הוזהרתם תביעה תוגש נגד כל מוסדי בתביעה פרטית גנב שמכה לערב התשלום ואומר שהוא מסכן ואין לו לשלם לשלוח הביתה ללשכת הסעד
  סגור