ההרצה של מנופים: כתבי אישום הוגשו כנגד בן זקן, אלדר וקולנברנר

החשדות בגינם הוחלט להעמיד את החשודים לדין מתייחסים לפעילותם להשפעה על שער מניית מנופים בחודשים נובמבר-דצמבר 2010, בהקשר של כניסת מניית מנופים למדד ת"א-100
 |  (4)
ג'קי בן זקן, צילום: בוצ'צ'ו
ההרצה שהובילה לכתבי אישום: מחלקת ני"ע בפרקליטות החליטה להגיש כתבי אישום כנגד ג'קי בן-זקן מי שהיה מבעלי השליטה בחברת ארנה גרופ -4.35% ארנה גרופ 2.2 -4.35% ארנה גרופ בסיס:2.3 פתיחה:2.3 גבוה:2.3 נמוך:2.2 תמורה:4,384 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פיננסים, וכנגד אנשי שוק ההון איתן אלדר וצביקה קולנברנר שעל פי החשד שימשו כקבלני הביצוע של בן זקן. כתבי אישום גם הוגשו כנגד והחברות מנופים פיננסים, ארנה קפיטל ואינרנטיקה.

כתבי האישום שהוגשו היום כנגד החשודים הינם בגין החשד לביצוע עבירות השפעה בתרמית על שער , עבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירה של קשירת קשר לביצוע פשע. כמו כן מתייחסת ההחלטה בעניינם של בן-זקן, אלדר ומנופים לביצוע עבירה של הנעה בתרמית לרכישת ניירות ערך.

החשדות בגינם הוחלט להעמיד את החשודים לדין מתייחסים לפעילותם להשפעה על שער מניית מנופים בחודשים נובמבר-דצמבר 2010, בהקשר של כניסת מניית מנופים למדד ת"א-100.

לפי החשדות, מאמצע נובמבר ועד אמצע דצמבר 2010 ביצעו אלדר וקולנברנר פעילות שהביאה לעליית שער המניה. אלדר היה זה שחשוד כי הזרים ביקושים אדירים למניית מנופים בסינכרון עם קולנברנר. חלק מהוראות הקנייהת של אלדר הועברו לקראת תום יום המסחר והתבצעו מול הוראות המכירה שהעביר קולנברנר, ומול הוראות מכירה שהעביר אלדר בעצמו מחשבונות אחרים שבהם הוא מיופה-כוח. שער מניית מנופים עלה במהלך התקופה ב-5%, מה שנתן לה את כרטיס הכניסה המיוחל לרשימת ת"א 100.

כשהפרשה התפוצצה, רשות ני"ע החלה לבחון את הפרטים והעבירה את החקירה למחלקה הכלכלית בפרקליטות, לא הכחיש בן זקן כי רצה שמניית החברה תצורף למדד היוקרתי, אך טען לאורך כל הדרך כי כל הפעולות היו חוקיות.

מיכל רוזן-עוזר המייצגת את איתן אלדר מסרה בתגובה: "אנו משוכנעים שלא נעברה כל עבירה ואנו נציג את עמדתנו במהלך השימוע".

עו"ד אילן סופר ממשרד גולדפרב זליגמן ושות' המייצג את צביקה קולנברנר מסר: "קיבלנו היום את הזימון לשימוע ואנחנו לומדים אותו".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שיקנסו אותם במחצית מהסכום שהריצו בו את המניה ושיחלטו
  הלוחש לחמורים 05/02/2013 15:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לבן זקן מחצית מהסכום שמכר את מניות מנופים , ואני מבטיח לכם שדבר כגון זה לא יחזור יותר שוב , ג'קי היה וישאר מלך הקומבינות , הכי מסכן בכל הסיפור של מנופים זה חיים רביבו , קיבל השחלה של מיליונים בגלל ג'קי והמבין יבין
  סגור
 • 3.
  טיפה בים ולא יעשו שום דבר משמעותי, עונש זניח בטח. (ל"ת)
  יוז'י חריטונוב 05/02/2013 14:32
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 2.
  נהדר, תפוצצו אותם במלא בחומרה
  ro 05/02/2013 14:15
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אני אחד המושחלים,
  סגור
 • 1.
  גנבים
  עמית 05/02/2013 14:02
  הגב לתגובה זו
  4 1
  את הכסף שהם ידרשו לשלם יש לפצות המשקיעים שספגו הפסדים.
  סגור