סמנכ"ל השקעות בהכשרה: "להגדיל באופן משמעותי את רכיב המניות בתיקים"

יוסי אפרתי: "ההתמתנות האינפלציה בחודשים הקרובים נותנת עדיפות מובהקת לאג"ח השקלי על חשבון האג"ח הצמוד - ועדיף להימצא במח"מ הקצר "
 |  (1)
יוסי אפרתי, צילום: יח"צ
"לאחר הרכבת הקואליציה תתפנה הממשלה להעביר תקציב אחראי ולטפל בגרעון, דבר שיתמוך גם בעליות בשוק המניות המקומי ועל כן ההמלצה היא להגדיל באופן משמעותי את רכיב המניות בתיקים וזאת על חשבון ממשלתי", כך מעריך יוסי אפרתי, סמנכ"ל ההשקעות בהכשרה חברה לביטוח, בסקירה לחודש ינואר ותחזית לפברואר 2013 שפורסמה היום (ב').

במחלקת ההשקעות של הכשרה מעריכים כי יש להמשיך להגדיל את החשיפה למניות בתיק, בעיקר בארה"ב, אך גם בישראל - עקב השיפור המתמשך והיציב בנתונים הכלכליים.

בהתייסחות לשוק האג"ח הממשלתי מעריכים בהכשרה כי ההתמתנות האינפלציה בחודשים הקרובים נותנת עדיפות מובהקת לאג"ח השקלי על חשבון האג"ח הצמוד, אך ירידת התשואות הופכת את האפיק האטרקטיבי ב-2012 לפחות אטרקטיבי בשנת 2013 ועדיף להימצא במח"מ הקצר שם הפסדי ההון יהיו מוגבלים.

על שוק האג"ח הקונצרני בישראל חושבים בהכשרה כי למרות ירידת התשואות עדיין ניתן למצוא אג"חים רבים, בעיקר בדירוגים A ומעלה, אשר נותנים תמורה הולמת בסיכון יחסית נמוך. אולם כמובן שנדרשת היכרות מעמיקה עם החברות ובחירה סלקטיבית של החברות.

בהתייחסות לשוק המט"ח מעריכים בהכשרה כי השקל ימשיך ויתחזק למול הדולר ויסחר בחודש הקרוב ברמות של מתחת ל-3.7 שקלים לדולר.

אפרתי מתייחס גם להודעת הפרישה של נגיד סטנלי פישר, ואומר כי "המדיניות המוניטארית לא צפויה להשתנות וזאת למרות אי הוודאות לגבי מחליפו. ראש הממשלה נתניהו מודע לחשיבות של בחירה בדמות אמינה בעלת ניסיון ומעבר לכול דמות עצמאית כך שישאף למנות כנגיד הבא דמות של כלכלן מוערך. חשוב לזכור כי הוועדה המוניטארית הקובעת את הריבית ואשר מונה חמישה חברים תמשיך לפעול במתכונת הנוכחית וכל החברים יישארו בתפקידם".

הצפי של סמנכ"ל ההשקעות בהכשרה הוא כי בנק ישראל יותיר את הריבית על כנה ברמה של 1.75% וזאת עד להרכבת הממשלה החדשה, "אולם אם הממשלה החדשה תבצע קיצוץ עמוק של כ-20 מיליארד שקל בתקציב 2013-2014 שכן ממשלה חדשה בתחילת דרכה מסוגלת לטפל בפרות קדושות כגון מע"מ על פירות וירקות, מע"מ באילת ומיסוי קרנות השתלמות, אז בנק ישראל עשוי לתמוך במדיניות פיסקאלית מרסנת על ידי הורדת בעוד 0.25%. כמו כן תקציב אחראי שילווה בקיצוצים ישדר ממשלה רצינית ואחראית ויתמוך בהותרת הדירוג של ישראל על כנו ובעליות בשוק ההון המקומי"
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ברבעון שלישי של 2013 הריבית תעלה בארהב! (ל"ת)
  אנונימי 04/02/2013 10:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור