שוק תעודות הסל שובר שיאים: ניהל נכסים בסך 74 מיליארד ד' בינו'

אבנר חדד, מנכ"ל קסם תעודות סל: "מרוצה מאוד מההתפתחות בענף, שהגיע לשיא כל הזמנים, לא רק עבור קסם אלא עבור התחום כולו"
 |  (1)
תעודת סל
על פי נתונים שפירסם איגוד תעודות הסל באיגוד לשכת המסחר בחודש ינואר נרשם זינוק חד בהיקף הגיוס בשוק תעודות הסל. רונן סולומון, מנהל תחום פיננסים ושוק ההון באיגוד לשכות המסחר טוען כי הזינוק נעוץ ב"מגמה החיובית בשוקי העולם".

סולומון הוסיף: "לשם ההשוואה, בחודש ינואר בלבד גויסו למעלה מ-4.8 מיליארד שקל, בעוד בשנת 2012 כולה גויסו כ-10.7 מיליארד שקל. מדובר בחודש עם גיוסי שיא כל הזמנים בענף תעודות הסל".

עיקר הגיוסים בחודש ינואר הינם בתעודות פיקדון של למעלה מ-2.9 מיליארד שקל, לדברי סולומון, כאשר התעודות על המניות בחו"ל הן בהיקף של למעלה מ-1.1 מיליארד שקל.

מבדיקה שנערכה, נמצא כי אין שינויים מהותיים בהתפלגות ההשקעה בשוק תעודות הסל, כאשר 29% מושקעים במדדי מניות מקומיים, כ-21% מושקעים במדדי מניות חו"ל, כ-24.5% מושקעים במדדי אג"ח בישראל וכ-22% בתעודות פיקדון. יתר ההשקעות הינן בשיעורים נמוכים מאוד.

סולומון ציין כי קסם הינה המגייסת המובילה בשוק תעודות הסל עם למעלה מ-1.7 מיליארד שקל. קסם מחזיקה כמובן בנתח השוק הגבוה ביותר עם 32.6%, כאשר אחריה נמצאות תכלית מבית דש-איפקס שמחזיקה 29.9% מהשוק. אחריהן נמצאות מיטב סל, פסגות סל והראל סל.

"שוק תעודות הסל מנהל נכון לסוף חודש ינואר 2013 למעלה מ-74.3 מיליארד שקל, לעומת דצמבר 2012, אז נוהלו כ-68.9 מיליארד שקל" ציין סולומון והוסיף כי "מדובר בשיא כל הזמנים בהיקף הנכסים המנוהל בענף תעודות הסל בישראל".

Bizporal שוחח הבוקר עם מנכ"ל קסם תעודות סל, אבנר חדד, שהביע שביעות רצון גדולה מהנתונים. "אני מרוצה מאוד מההתפתחות בענף, שהגיע לשיא כל הזמנים, לא רק עבור קסם אלא עבור התחום כולו".

בנוסף, אמר חדד כי הנהירה הגדולה לשוק תעודות הסל "מצביעה על התפתחות רחבה של הענף ומשיכת הציבור לשוק הזה. נכון לעכשיו, אינני יכול להתחייב על הנפקת תעודות סל חדשות, קיימים מספיק מוצרים פיננסים בתחום, הנותנים מענה לביקוש הרב בשוק".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חכה בקרוב לא יהיה לאף אחד שקל להשקיע בסל שלך (ל"ת)
  אנונימי 04/02/2013 10:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור