בשוק החוב: בעל השליטה הפסיד בתביעת ענק - האג"ח נפל עד 3.5%

אגרות החוב של חברת הנדל"ן המניב דה לסר צונחות במסחר בבורסה לאחר שבית המשפט קבע שבעל השליטה - אברהם דה לסר נדרש לשלם לתובע 48.5 מיליון דולר
 |  (1)
סוחרים
אגרות החוב של חברת הנדל"ן המניב דה לסר, חברת נדל"ן מניב פרטית הפועלת בארה"ב, ריכזו עניין רב בשוק האג"ח וצנחו בשיעור של עד 3.5%במחזור גבוה, לאחר שביום חמישי כבר נפלו בשיעור של עד 1.5%. הירידות נובעות ככל הנראה מתשלום הוצאות שנדרש בעל השליטה, אברהם לסר, לשלם במסגרת תביעה משפטית שאינה קשור לחברה.

כאמור, בהודעה הראשונה דיווחה דה לסר כי בעקבות החלטת חבר מושבעים בארה"ב בעניין שאינו קשור אליה, נדרש הבעלים לסר לשלם כ-48.5 דולר הוצאות והוצאות משפט לתובע במסגרת תביעה אזרחית. התביעה הוגשה בגין ערבות אישית שהעניק לכאורה לסר לטובת נדל"ן יזמי בסיאטל ובפילדלפיה. חברת הנדל"ן מסרה כי לסר מנהל כעת משא ומתן בכדי להגיע להסדר החוב הצפוי ואופן תשלומו.

בד בבד, החברה שיגרה הודעה שנייה, לפיה דווי כי לסר עשוי להעביר את מניותיו בשיעור של 100% לידי אשתו אידית לסר, זאת מתוקף "הסכם שעבוד" שנחתם בחודש פברואר 2008 בין השניים. ההסכם, שלא פורסם בעבר במערכת הבורסה, העניק לאדית לסר את הזכות לקבל את מניות החברה לידיה במידה ותוגש תביעה משפטית נגד אברהם בהיקף של חצי מיליון דולר. כמו כן, ההסכם קבע כי במידה והמניות יועברו, אדית תוכל להעניק לאברהם ייפוי כוח לעשות שימוש בזכויות ההצבעה שלה בחברה.

דה לסר הינה , הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב. החברה מחזיקה ב-21 נכסים מניבים בניו-יורק ונכס מניב בקונטיקט, כאשר מרבית הנכסים מושכרים לגופים ממשלתיים. נראה כי משקיעי אגרות החוב, שעד להודעות אלה נסחרו בתשואה נמוכה של פחות מ-5%, חוששים שתוצאות התביעה, אף על פי שאיננה קשורה לחברה באופן ישיר, עלולות להשפיע בצורה זו או אחרת על איתנותה הפיננסית של דה לסר, שעד כה לא הייתה מוטלת בספק.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ממש חשוב לדעת...מעניין את התחת שלנו (ל"ת)
  סוחר 03/02/2013 15:12
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור