פריגו מזנקת 5.5% במסחר, "השוק ציפה למעידה בדו"חות הרבעוניים"

פריגו דיווחה ביום שישי על תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי, והמשקיעים הגיבו בחיוב. מה האנליסטים אומרים על תוצאות חברת התרופות?
 |  (1)
תרופה
מניות חברת התרופות {פריגו} מזנקות היום (א') במסחר בבורסה בת"א, זאת לאחר שהחברה פירסמה ביום שישי דו"חות רבעוניים טובים מצפי האנליסטים וכן הודיעה על התפתחויות חיוביות נוספות שעודדו את המקשקיעים מעבר לים.

ביום שישי דיווחה פריגו על רווח נקי של 128 מיליון דולר ברבעון הרביעי של שנת 2012, או 1.36 דולר למניה, עלייה של 14% ביחס לרבעון אשתקד, כמו גם הכנסות של 883 מיליון דולר. נציין כי תוצאות החברה עקפו את תחזיות האנליסטים המוקדמות שצפו רווח של 1.31 דולר בלבד למניה והכנסות של 880 מיליון דולר.

בנוסף לדו"חות החיוביים שעקפו את תחזיות האנליסטים המוקדמות, החברה דיווחה ביום שישי על התפתחויות חיוביות נוספות שעודדו את המשקיעים והביאו לזינוק חד בשער המניה ביום שישי בוול סטריט. פריגו הודיעה על רכישת החברה הווטרינרית וולקרה (VELCERA) תמורת 160 מיליון דולר, כמו כם על השקה בבלעדיות של גירסה גנרית לתרופה לבעיות עור הקרקפת- Olux- E Foam, שהיקף מכירותיה עומד על כ-38 מיליון דולר.

אנליסט הפארמה של בית ההשקעות כלל פיננסים יונתן קרייזמן התייחס לדו"חות פריגו ולהתפתחויות החיוביות בחברה: "הדו"ח היה סביר יחסית, אך הוא איננו מספיק כדי להפיג חששות כבדים יותר. התוצאות הושפעו לחיוב בעיקר מרבעון גבוה מהצפוי בתחום ה-OTC (תרופות ללא מרשם) ושיעור מס נמוך, זאת כאשר תחום הויטמינים ותחליפי החלב היה חלש יותר".

קרייזמן התייחס לעליות החדות של מניית פריגו היום: "השוק ציפה למעידה בדו"חות, וכאשר זה לא קרה אז הדבר מהווה סמן חיובי לחברה ולפעילותה. המשקיעים שואבים עידוד כם מרכישת חברת וולקרה, שצפויה לחזר את הנוכחות של פריגו בקטגוריה של בריאות החי לאחר רכישת Sergeant ב-2012".

האנליסטית סבינה פודבל מלידר שוקי הון התייחסה במסגרת סקירה מיוחדת שהוציאה לדו"חות הרבעוניים ולהתפתחויות החיוביות בחברה: "הביצועים של פריגו ברבעון היו טובים ושיקפו שיפור בעסקי מוצרי הצריכה ופירות ההתייעלות וטיוב התהליכים שבוצעו ע"י החברה במהלך התקופה האחרונה. כצפוי, פריגו ממשיכה להתרחב בתחום חיות המחמד והודיעה אתמול על רכישה נוספת בתחום, חברת וולקרה. מדובר להערכתנו בהתפתחות חיובית עבור החברה, כאשר הרכישה עשויה להיות בינרגטית לפעילות Sergeants שנרכשה במהלך 2012".

עוד הוסיפה פודבל כי "אנו ממשיכים להיות סבורים כי פריגו תמשיך להציג ביצועים טובים גם בשנים הקרובות וסבורים כי מנועי צמיחה העומדים בפני החברה רבים, הן במישור האורגני והן באמצעות M&A והתרחבות גיאוגרפית. עם זאת, עדיין ישנם לא מעט סימני השאלה בנוגע לקצב ועיתוי מימוש מנועי הצמיחה, בעוד שבהסתכלות לטווח הקצר-בינוני פריגו אף ניצבת מול איומים תחרותיים הן בתחום מוצרי הצריכה והן בתחום התרופות הגנריות הטופיקאלית, שהפך במהלך התקופה האחרונה לאחד היעדים של חברות גנריות גדולות".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מניית אשפה,תיפול חזרה כבר בימים הקרובים... (ל"ת)
  זאביק 03/02/2013 12:30
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור