סאמיט גייסה חוב בסך 184 מ' ש' בעיקר למימון מחדש של נכסים בגרמניה

זוהר לוי: "כספי הגיוס ישמשו למימון מחדש של עיקר נכסיה בגרמניה, תוך הורדה דרמטית בשיעור המינוף על נכסים אלה, שיפור מבנה המאזן וגידול משמעותי בתזרים המזומנים"
 |  (3)
שטרות שקלים
לאחר שבדצמבר קיבלה חברת {סאמיט }שבשליטת זהר לוי הודעה מבנק גרמני שמממן את נכסיה כי היא אינה עומדת באמות מידה פיננסיות, מודיעה הבוקר (א') החברה כי הצליחה החברה להשלים בהצלחה ציבורית של איגרות חוב. בהנפקה גייסה החברה 184 מיליון שקל, מתוכם, 163 מיליון בשלב המוסדי.

סאמיט ביצעה את הגיוס באמצעות הנפקה של סדרת חדשה (אג"ח ה'), המדורגת בדירוג של A3 על ידי מידרוג. איגרות החוב המונפקות הן אג"ח "סטרייט" והן עומדות לפירעון במהלך השנים 2013-2019 ב-14 תשלומים חצי שנתיים. המח"מ של איגרות החוב עומד על כ-3.7 שנים, והריבית שנקבעה במכרז ההנפקה היא 9% נומינלית שיקלית, בהשוואה לריבית מקסימלית בשיעור של 9.38% שהציעה החברה למשקיעים. איגרות החוב מובטחות בשעבודים שונים, ומגובות באמות מידה פיננסיות שונות.

זוהר לוי, בעל השליטה ויו"ר סאמיט, אמר היום בהתייחסו להנפקה: "אנו שמחים על השלמת הגיוס. כספי הגיוס ישמשו אותנו בעסקה שהינה אסטרטגית ביותר עבור החברה הכוללת מימון מחדש של עיקר נכסיה בגרמניה, תוך הורדה דרמטית בשיעור המינוף על נכסים אלה, שיפור מבנה המאזן וגידול משמעותי בתזרים המזומנים. בכוונתנו להשלים את העסקה בתקופה הקרובה".

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות כלל פיננסים, לידר הנפקות, ברק קפיטל, רוסאריו קפיטל, מיטב הנפקות, רקורד חיתום, מנורה חיתום, דש אייפקס ואיגוד חיתום.

סאמיט, בשליטתו של זוהר לוי, הינה חברת נדל"ן מסחרי הפועלת בשוק בגרמניה החל משנת 2004. בבעלות החברה 130 נכסים מניבים בהיקף כולל של כ- 960 אלף מ"ר בגרמניה ובישראל. שווי הנכסים נכון לרבעון השלישי של שנת 2012 עמד על כ- 4.3 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אין שום הורדה במינוף רק חילוץ בעל השליטה
  רונית 03/02/2013 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין לכם מושג פשוט רמה של גן ילדים מי שנותן את הכותרות. "הורדה במינוף" ??? זה בסה"כ החלפהממינוף של בנקים למינוף של בעלי אג"ח והסרת חלק נכבד מההתחיבויות האישיות של בעל השליטה.
  סגור
 • סתומה לא הבנת? אין להם מה להפסיד. (ל"ת)
  אנונימי 03/02/2013 13:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • קשקוש החברה משתפרת והיא תחליף את אלוני חץ!!!! (ל"ת)
  אנונימי 03/02/2013 11:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור