עקב פניית איגוד החברות: רשות ניירות ערך תפקח על אנטרופי

כזכור, ב-20 לינואר דרש איגוד החברות הציבוריות מהממונה על ההגבלים העסקיים דייויד גילה, להכריז על חברת אנטרופי כמונופול
 |  (1)
אילן פלטו, צילום: Bizportal
רשות ניירות ערך הודיעה לפני זמן קצר שתפקח על חברת הייעוץ אנטרופי, זאת בתגובה למכתב ששלח איגוד החברות לפני כשבועיים לרשות ולממונה על ההגבלים העסקיים.

כזכור, ב-20 לינואר דרש איגוד החברות הציבוריות מהממונה על ההגבלים העסקיים דייויד גילה, להכריז על חברת אנטרופי כמונופול. במכתב ששלח מנכ"ל האיגוד, אילן פלטו נכתב כי "אנטרופי גובה שירותי ייעוץ מהגופים המוסדיים השוכרים את שירותיה ומדובר בניצול לרעה של כוחה המונופוליסטי".

לטענת האיגוד, כוחה המונופוליסטי של חברת אנטרופי גדל, בחסות הרגולטור, עם כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות ("שכר הבכירים"), המחייב להביא לאישור האסיפה הכללית של החברות את מדיניות התגמול, בלי שבעלי השליטה בחברה רשאים להשתתף בהצבעה. "דבר המוביל למצב שבו שאישור מדיניות התגמול נתון בידי המוסדיים, כלומר בידי אנטרופי".

במקביל, פנה האיגוד אל כלל החברות הציבוריות בבקשה שלא לחתום על התקשרות מחייבת עם אנטרופי עד להשלמת הבירור בנושא מול אגף שוק ההון באוצר, רשות ני"ע וחברת אנטרופי.

לאחר הודעת רשות לניירות ערך אמר מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות, אילן פלטו, כי "עדיין אין כאן בשורה אמיתית לחברות הציבוריות ולגופים המוסדיים – רק תחרות אמיתית לאנטרופי או מגבלות מפורשות של הרגולטור יוכלו לעצור את גביית "דמי החסות" של אנטרופי".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אנטרופי נולדה כתוצאה מחטא עודף הרגולציה !
  ילדי הרגולציה 31/01/2013 15:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך לפשט ולהקל ברגולציה - כך שאנטרופי לא תהיה נחוצה.
  סגור