מניית היום: זינקה 33% בעקבות מגעים למיזוג עם חברה אמריקנית

מניות חברת הטכנולוגיה אלווריון מזנקות על רקע מגעים למיזוג עם חברת אמריקנית פרטית שלוטשת עיניים אל חברת הבת וויביון
 | 
חזי לפיד
חברת הטכנולוגיה {אלווריון} בלטה היום במסכי הבורסה בת"א בזינוק של 33% במחזור גבוה של 6.7 מיליון שקלים. העלייה החדה בשער המניה הינו על רקע פירסומים בכלי התקשורת לפיהם אלווריון מצויה במגעים לרכישתה ע"י החברה האמריקנית דיביטל (Divitel) בדרך של מיזוג שישקף לחברת הטכנולוגיה שווי של 40-50 מיליון דולר. נציין כי שווי השוק של אלווריון לפי מחיר הסגירה בנאסד"ק הוא 27 מיליון דולר. לידיעה המלאה

דיביטל עוסקת בפיתוח מערכות וידאו לשוק האבטחה, ונמצאת בשליטת קרן הפרייבט אקוויטי SCP Partners. לפי הערכות בשוק ההון, דיביטל מביעה התעניינות בפעילותה של וויביון, חברת הבת של אלווריון, ואף מבקשת באמצעות העסקה להפוך לחברה ציבורית ולהיסחר בבורסת הנאסד"ק.

בשנים האחרונות אלווריון סבלה מחולשה משמעותית בפעילותה לצד הפסדים כבדים. עתיד החברה מבחינת המשקיעים הוא מעורפל כאשר והחברה המנוהלת על ידי חזי לפיד נמצאת בנקודת הכרעה. בשיאה, לפני כשש שנים, העסיקה החברה 1,000 איש ורשמה הכנסות של יותר מ-200 מיליון דולר. כיום, מספר העובדים עומד על כ-200 בלבד וברבעון השלישי של שנת 2012 רשמה הכנסות של 27.1 מיליון דולר והפסד נקי של כ-20 מיליון דולר.

נציין כי חטיבת ה-Wimax סיפקה לחברה מחצית מהכנסות הרבעון השלישי, אולם היחלשות עסקי החטיבה בשנים האחרונות מסבים לחברה הפסדים רבים. Wimax הוא תקן לתקשורת אלחוטית לטווחים בינוניים, שתוכנן בעבר כשיפור לתקן ה-Wi-Fi הנפוץ בעולם. אולם, חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם בחרו בטכנולוגיה מתחרה, ה-LTE, כטכנולוגיה הסלולרית העתידית שלהם ולא בטכנולוגיית ה-Wimaw בה מתמחה אלווריון. עיקר הפעילות של אלווריון שוק ה-Wimax מרוכז באיזור אפריקה, הודו ואמריקה הלטינית, שם התשתית הקווית עדיין מפגרת מאחור.

ההתדרדרות בעסקיה של אלווריון באה לידי ביטוי במחיר המניה, שרשמה שלילית של 64% ב-12 החודשים האחרונים ומשקפת לחברה של 27 מיליון דולר בלבד לפי מחיר הסגירה אמש בנאסד"ק. נציין כי לנוכח החולשה העסקית הצמרת הניהולית של החברה השתנתה לבלי הכר, זאת כאשר המנכ"ל הקודם של החברה, ערן גורב, עזב את תפקידו ביוני 2012 והוחלף ע"י חזי לפיד. גם סמנכ"ל הכספים של החברה, ליאור שמש, הודיע על התפטרותו מהחברה לאחר 4 שנים והוחלף ע"י אבי שטרן.

נזכיר כי החל מחודש מארס 2012 מניית אלווריון נסחרת בנאסד"ק במחיר של פחות מדולר אחד. לאור זאת, בחודש מאי אשתקד קיבלה החברה התראה מהבורסה האמריקנית בטרם מחיקתה מהמסחר, הואיל והדבר מהווה הפרה של אחד מהתנאים הבסיים למסחר בבורסת הנאסד"ק. כדי למנוע את מחיקתה מהמסחר, החברה הודיע בדצמבר האחרון כי בכוונתו לפעול לאיחוד מניות של החברה ביחס של 1:8 עד 1:12 החל מחודש אפריל. מהלך זה עדיין לא יצא אל הפועל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה