ניסיון השתלטות: משקיע רוצה לרכוש נתח מאג"ח ג' של אמפל, מה האינטרס?

חברת החיתום של מגדל הפיצה הבוקר הזמנה למכירת אג"חים למשקיע במחיר שלא יעלה על 26 אגורות. במגדל מבהירים: המשקיע אינו בעל השליטה או מישהו מטעמו
 |  (5)
יוסי מימן, צילום: Getty images Israel; בוצ'צ'ו
האם מישהו מנסה להשתלט על חברת {אמפל אמריקן} דרך איגרות החוב שלה? ל-Bizportal נודע כי חברת החיתום של מגדל שוקי הון קיבלה פניה ממשקיע גדול לרכישת 30% מאג"ח ג' של אמפל אמריקן ולכן הפיצה היום מכתב למשקיעים בניסיון לארגן את העסקה.

חברת אמפל אמריקן נקלעה לטלטלה לאחר הפסקת הזרמת צינור הגז למצרים. החברה הגישה בקשה לבימ"ש להגנה מפני נושים (Chapter 11) ובימים אלו מחזיקי האג"ח בוחנים את האפשרויות שלהם ואת הדרכים להשתלט על החברה.

במגדל לא מציינים את שמו של המשקיע אשר מעוניין לרכוש את האג"חים, אך מציינים כי הרוכש אינו קשור ליוסי מימן והוא אינו רוכש את האג"ח עבור בעל השליטה הקודם. בסה"כ מבקש הרוכש לרכוש 50 מיליון ערך נקוב של סדרה ג' המהווים כ-30% מהיתרה של הסדרה.

משקיעים אשר מעוניינים למכור למשקיע את האג"ח יכולים לעשות זאת דרך מגדל חיתום. בחברת החיתום מציינים כי ניתן למכור את האג"חים במחיר שלא יעלה על 26 אגורות. רכישת איגרות החוב תתבצע בהתאם למכרז על פיו ראשית יירכשו איגרות החוב במחירים הנמוכים ביותר ובסדר עולה. אם ההצעה תיענה במלואה ישלם המשקיע עד 13 מיליון שקל.

מהלך מהסוג הזה הוא מהלך השתלטות על חברה באמצעות איגרות החוב היא אחת הדברים הפופולריות שלה. כאשר החברה לא משלמת את החוב כסדרו יכול המשקיע לפעול כנגד החברה ולבצע תהליך של המרת החוב של החברה להון מניות ודילול בעל השליטה.

במקרה אחר, קרן יורק הפכה לנושה מרכזי בשתי חברות אחזקה: אידיבי פיתוח של נוחי דנקנר וחברת אלביט הדמיה של מוטי זיסר. לעת עתה, בשני מקרים אלו מתנהגת יורק כמשקיע פאסיבי ועדיין לא הובילה מהלכים לרכישת השליטה בחברה.

מה רואה לנגד עיניו המשקיע? שני הנכסים המרכזיים של חברת אמפל אמריקן הוא צינור הגז המצרי וחברת גדות מיכליות. צינור הגז אמנם אינו מספק גז טבעי לישראל, אך חברת אמפל פועלת מול גורמים בינלאומיים בניסיון לתבוע את הממשל המצרי. חברת גדות מיכליות היא נכס מרכזי אחר הנמצא בבעלות החברה ומייצר מזומנים, אך נכס זה משועבד לבנק דיסקונט כנגד חוב כלפיו.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  יש לאגח כרית בטחון של 20 אגורות
  כרית בטחון 28/01/2013 02:48
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הם קונים את האגח ב4 אגורות לפי 2 מליון שקל ואם יזכו בתביעה נגד מצריים וגדות תמכר לפי 100 מליון דולר לפחות יעשו פי 60 על השקעתם
  סגור
 • 4.
  ניסיון רופס של המחזיקים לתפוס כמה גרידים חסרי ניסיון
  גרידי מוסמך 27/01/2013 15:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נו באמת קצת כבוד לכבוד המת
  סגור
 • 3.
  גדות ביוכימיה?.... וואלה? ואני סברתי לתומי (ל"ת)
  גדות מיכליות.... 27/01/2013 12:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מגדל חיתום, רואים אתכם בבוק...
  א 27/01/2013 12:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פעם הייתם סוחרים יותר טוב.
  סגור
 • 1.
  מי שחכם ימכור
  פרטי 27/01/2013 12:05
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אי אפשר לצאת מהאגח הזה ועוד שנים עד שיהיה שם משהו מהמצרים האלו. שיתקע הקונה החכם עם האגח של הנוכלים האלו
  סגור