דויטשה בנק ישראל: "לא צופים טלטלה בשוק ביום שלאחר הבחירות, את הגופים הזרים מעניין איך תורכב הקואליציה"

הדר אושרת, מנהל דסק המניות בסניף הבנק הגרמני בישראל שוחח עם Bizportal, יום לפני הבחירות. ממה הזרים מוטרדים כיום?
 |  (2)
סוחרים
"אין תוצאה בבחירות שתוכל לגרום לתנודה משמעותית בשוק, מעצם זה שכמעט ודאי על ידי רוב הפרשנים שנתניהו יעמוד בראשות הממשלה", כך אומר בשיחה עם Bizportal הדר אושרת, מנהל דסק המניות בדויטשה ומוסיף, "אני חושב שהשחקנים בשוק נוטים חסד לממשלות בהקמה ולכן אני לא צופה שתהיה טלטלה דרמטית בשוק המקומי בזמן המו"מ הקואליציוני".

"מה שמעניין את הזרים זה איך תורכב הקואליציה של נתניהו ומה יהיו תוצאות המו"מ הקואליציוני. בפועל, הטיפול בבעיות התקציב זה הדבר שהכי מעניין את הזרים. השאלה שהם שואלים היא האם הקואליציה שתוקם תאפשר בנייה של תקציב שיהווה קטליזטור לעידוד ההשקעה בישראל".

"הזרים ישמחו לראות פה משמעת פיסקאלית הדוקה יותר, ממשלה שלא תיכנע לשיקולים וללחצים פופוליסטיים, וגם מעדיפים שהמסים (בעיקר מס החברות) לא יעלו. הזרים היו שמחים לראות את נתניהו נסמך על שותפים קואליציוניים שיאפשרו לו להעביר תקציב תומך צמיחה, תקציב שהוא לא בזבזני".

"הזרים היו רוצים לראות פה גם התקדמות מדינית וגם רגיעה רגולטורית. הם היו רוצים לראות גם עלייה במחזורים בבורסה וכניסה של ישראל למדדים בינלאומיים רלוונטים כמו ה-MSCI אירופה - כל אלה יכולים להיות גורמים קטליטיים לחזרה של הזרים לפעילות בשוק המקומי".

"צריך להבין שלמשקיעים הזרים אין בעיה עם נתניהו, כמו שאין להם בעיה גם בלעדיו. מה שחשוב להם לראות זה מנהיג שמוביל תהליכים כלכליים שיובילו לצמיחה תוך שמירה על המסגרת התקציבית".

"עדיין יש לא מעט נעלמים שצריכים יהיו לקבל מענה בקרוב. עדיין לא יודעים מי יהיה שר האוצר, עדיין לא ברור מי יהיו המפלגות שיכנסו לקואליציה ונראה שהמשקיעים הזרים כמו גם המקומיים יעכבו בדריכות אחת תהליך המשא ומתן של בניית הקואליציה.

בתשובה לשאלת Bizportal על מידת המעורבות של הזרים בפעילות החריגה שנרשמת היום במניית כיל, כדרך להיחשף לשוק הישראלי לפני הבחירות עונה אושרת, "גם אצלנו יש היום פעילות ערה במניה, אבל אני לא חושב שיש היום בשוק טרייד שבאמצעותו הזרים פועלים כדי להיחשף לבחירות בישראל. מי שחושב שמה שקורה היום בכיל קשור לזה - לדעתי טועה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  רגע, יש זרים? זה חדש (ל"ת)
  עורב אמיתי 21/01/2013 15:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  שלי תגרום להרסקות בבורסה בשל מיסים והלאמות.
  שלי = אסון 21/01/2013 15:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מיסי חברות, מס רווח הון, והלאמות נכסים... הבורסה תצנח בעשרות אחוזים.
  סגור