איגוד החב' הציבוריות : אנטרופי מונופול, "נמצאת בניגוד עניינים"

במכתב ששלח מנכ"ל האיגוד, אילן פלטו לממונה על ההגבלים העסקיים דייויד גילה נכתב כי "אנטרפוי מנצלת לרעה את כוחה המונופוליסטי"
 | 
אילן פלטו, צילום: Bizportal
איגוד החברות הציבוריות דרש מהממונה על ההגבלים העסקיים דייויד גילה, להכריז על חברת אנטרופי כמונופול. במכתב ששלח מנכ"ל האיגוד, אילן פלטו נכתב כי "אנטרפוי גובה שירותי ייעוץ מהגופים המוסדיים השוכרים את שירותיה ומדובר בניצול לרעה של כוחה המונופוליסטי".

לטענת האיגוד, כוחה המונופוליסטי של חברת אנטרופי גדל, בחסות הרגולטור, עם כניסתו לתוקף של תיקון 20 לחוק החברות ("שכר הבכירים"), המחייב להביא לאישור האסיפה הכללית של החברות את מדיניות התגמול, בלי שבעלי השליטה בחברה רשאים להשתתף בהצבעה. "דבר המוביל למצב שבו שאישור מדיניות התגמול נתון בידי המוסדיים, כלומר בידי אנטרופי".

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו הוסיף כי, "מדובר למעשה ב"הצעה שאי אפשר לסרב לה. ברור מה יעלה בגורלה של חברה שתסרב להעביר לאנטרופי את "דמי החסות" שהיא מבקשת. אנטרופי נמצאת בניגוד עניינים חמור, ויש צורך בטיפול מיידי מצד הרגולטורים השונים, כדי למנוע את העיוות המתמשך הזה".

לסיום אמר פלטו: "זו שערורייה. גל הרגולציה האחרון הפך את אנטרופי למונופול בתחומה, וכמו כל מונופול היא מנצלת את כוחה לרעה ומבקשת שכר גם מהחברות הציבוריות. אנטרופי מייעצת למוסדיים, למה היא מבקשת כסף גם מהחברות הציבוריות"?

במקביל, פנה האיגוד אל כלל החברות הציבוריות בבקשה שלא לחתום על התקשרות מחייבת עם אנטרופי עד להשלמת הבירור בנושא מול אגף שוק ההון באוצר, רשות ני"ע וחברת אנטרופי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה