האוזר לחברות הציבוריות: "יש לשפר את מבנה ואורך הדו"חות הכספיים"

יו"ר רשות לניירות ערך שיגר היום מכתב ליושבי הראש של החברות הציבוריות : "הרשות מקווה שיינקטו הצעדים הדרושים על מנת להשיג את יעד קיצור הדוחות"
 |  (1)
שמואל האוזר
עונות הד"וחות בישראל נמצאת מעבר לפינה ורשות לניירות ערך מנסה לעשות צעד למען המשקיעים. יו"ר הרשות, פרופ' שמואל האוזר, שיגר היום (א') מכתב ליושבי הראש של החברות הציבוריות, ובו קרא לשיפור במובנות ובאורך הדוחות הכספיים כבר בדו"ח התקופתי הקרוב לשנת 2012.

האוזר כתב כי "הרשות מקווה שיינקטו הצעדים הדרושים על מנת להשיג את יעד קיצור הדוחות, לרבות רתימת כל הגופים המעורבים בהליך הדיווח, הקצאת המשאבים הדרושים לכך, ומעקב ופיקוח לאורך הליך הכנת הדוח ".

האוזר הוסיף וכתב שהרשות תביא בחשבון במסגרת שיקולי האכיפה שלה, נסיבות של השמטת מידע שנבעה מהליך מסודר שביצעה הנהלת החברה בתום לב ותוך הפעלת שיקול דעת, לשם שיפור וצמצום הדוחות".

פרויקט קיצור ושיפור הדוחות הינו פרויקט מרכזי פורסם על ידי הרשות בספטמבר 2012. מטרתו היא לתת בידי ציבור המשקיעים דוחות פשוטים, רלוונטיים ומהימנים שיאפשרו להם לקבל באופן אפקטיבי החלטות השקעה מושכלות. כצעד ראשון בתהליך השגת יעדים אלו, פרסם סגל הרשות ביום 12.12.2012 נייר עמדה בנושא בעיית אורך הדוחות התקופתיים ובין השאר ציין שיש להמנע מגילוי מידע שאינו מהותי וכפילויות ותיאורים לא ברורים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לקצר את מועד פרסום הדוחות
  יובל 21/01/2013 09:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא יתכן שיפרסמו דוחות רבעוניים אחרי חודשיים ושנתיים אחרי שלושה חודשים. חברות ענקיות בארה"ב מפרסמות אחרי פחות מחודש.
  סגור