למה האחות של מנכ"לית בנק לאומי החליטה לעזוב את דירקטוריון כור?

ד"ר איילת בן עזר ששימשה כדח"צית בכור הסבירה כי פרישתה היא לאור ההצעה לחברה לרכוש את חברת כלל - הצעה זו תדרוש בין היתר את אישור בנק לאומי שבראשו עומדת אחותה, רקפת רוסק עמינח
 | 
רקפת רוסק עמינח, צילום: רון קדמי
על אף יעוץ משפטי שקיבלה ד"ר איילת בן עזר, אחותה של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, ולפיו היא אינה חייבת לפרוש מדירקטוריון כור על פי דין - היא בכל זאת החליטה לפרוש מתפקידה כדח"צית בחברה חודשים ספורים לאחר שהחלה את תקופת כהונתה השלישית בדירקטוריון כור בסוף חודש ספטמבר 2012. ד"ר בן עזר החלה לכהן כדח"צית בחברה בשנת 2006.

ד"ר בן עזר הסבירה כי פרישתה היא לאור ההצעה לחברה לרכוש את חברת כלל. הצעה זו תדרוש בין היתר את אישור בנק לאומי, שאחותה של ד"ר בן-עזר, רקפת רוסק-עמינח, מונתה בו לאחרונה כמנכ"ל. הצעה זאת יצרה נסיבות מיוחדות, שבהן ד"ר בן-עזר מצאה לנכון לסיים את כהונתה בדירקטוריון.

בנק לאומי הוא אחד הנושים של אידיבי פיתוח ולכן אישורו נדרש לשם ביצוע עסקת הרכישה של כלל על ידי כור, עסקה בעייתית שמנסה לקדם הקבוצה שבראשות נוחי דנקנר. המצב בו אחות אחת מייצגת את הנושים והאחות השניה מייצגת את החברה הרוכשת עלולה ליצור מצב של ניגוד עניינים בין האחיות.

ד"ר בן-עזר ציינה כי בכל מקרה הובא לידיעתה כי רשות ניירות ערך עומדת לפרסם פרשנות לחוק החברות העשויה, בנסיבות הענין, להתייחס לכהונתה כדח"צית בחברה.

ד"ר איילת בן עזר אמרה היום: "אני מודה לליאור חנס, יו"ר הדירקטוריון, ולרענן כהן, מנכ"ל החברה, על תקופת כהונה מרתקת ומוצלחת בחברת כור, ומאחלת לחברה הצלחה רבה בהמשך".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה