ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

חם בשוק הראשוני: סוף סוף הושלמה הנפקת אקוויטי, וגם 3 הנפקות אג"ח

תוך יומיים גייסה ריט 1 כ-137 מיליון שקל במניות ואופציות, השלב המוסדי בהנפקת האג"ח של אלבר ריכזה ביקושי יתר של 420 מ' ש', אלוני חץ הרחיבה סדרה גדולה וישרס גייסה 140 מ' ש' באג"ח עם ריבית 7.2%
שטרות שקלים, צילום: Getty images Israel
הפעילות בשוק הראשוני הולכת וגוברת ורק אתמול הושלמה הנפקת מניות ואופציות של ריט 1 +1.88% ריט 1 1,514 +1.88% ריט 1 בסיס:1,486 פתיחה:1,490 גבוה:1,515 נמוך:1,488 תמורה:2,598,817 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . וכן נתקבלו ביקושי יתר בשלב הציבורי של הנפקת חדשות של אלבר. אתמול הושלמה גם הרחבת סדרה של אלוני חץ ובנוסף שלשום הושלמה הנפקת אג"ח של ישראס.

לאחר שנה שבה לא התקיימה אפילו הנפקת אקוויטי אחת בבורסה בת"א, הצליחה קרן הנדל"ן ריט 1 להשלים גיוס של 137 מיליון שקל בהנפקת מניות ואופציות. אם ימומשו האופציות הןצפויות להזרים לחברה עוד 73 מיליון שקל. בנוסף להנפקת האקוויטי הזו התקיים אתמול גם השלב המוסדי בהנפקת אג"ח חדשה של חברת הליסינג אלבר.

במסגרת המכרז, הציעה ריט 1 לציבור חבילה של 100 מניות במחיר של 7.30 שקל למניה ו-50 כתבי מסדרה 6 (ללא עלות). מחיר החבילה שנקבע במכרז עמד על 730 שקל.

סך הביקושים בשלבים המוסדי והציבורי עמדו על היקף של 185 מליון שקל.
הביקושים הגדולים ביותר הוזרמו מכיוון חברת הביטוח הראל שהזמינה כ-48 אלף יחידות לפי מחיר של 7.34 שקלים. ואלטשולר שחם (הקרנות הקופות והחברה עצמה) הזמינו כ-44 אלף יחידות במחירים של בין 7.31 ש' ל-7.51 ש'. את ההנפקה הובילו אקסלנס חיתום, וכן השתתפו גופי החיתום של כלל פיננסים, אי.בי.אי, מיטב, ברק קפיטל, מנורה, רוסריו ואגוד.

ריט 1 הינה קרן ההשקעות במקרקעין הראשונה שפועלת בשוק ההון הישראלי ומטרתה העיקרית היא לאפשר למשקיעים להיחשף לנדל"ן מניב, תוך חלוקת מרבית התזרים כדיבידנד, ללא תשלום ותוך מתן יתרון של ונזילות ביחס לאחזקה ישירה בנדל"ן מניב.

ממועד הקמתה רכשה ריט 1 23 נכסים מניבים בשווי של כ-2 מיליארד שקל, בפיזור של כ-440 שוכרים. ריט 1 מנוהלת על ידי שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1 ודרור גד יו"ר הדירקטוריון, שאמר עם השלמת ההנפקה: "תוצאות המכרז מעידות על האטרקטיביות של המודל העסקי הייחודי של ריט 1 בעיני משקיעינו. מודל זה מאפשר לנו לשמור על איתנות פיננסית לאורך זמן וגם בתקופות של אי ודאות בשוק. הגיוס הנוכחי מחזק את ההון העצמי של החברה אף מעבר לדרישות הרגולטוריות ויאפשר לריט 1 להמשיך בתוכנית האסטרטגית שלה לצמיחה והרחבת פורטפוליו הנכסים, תוך שמירה של יציבות פיננסית".

הנפקת אג"ח חדשות זכתה לביקושי יתר מהמוסדיים

בנוסף, חברת אלבר המתמחה בליסינג התפעולי ועוסקת גם בהשכרת כלי רכב ובמכירת רכבים משומשים, ערכה אתמול את השלב המוסדי בהנפקת אגרת חוב חדשה, מגובה בביטחונות ומדורגת A3/ יציב על ידי מידרוג.

הדירוג ניתן לגיוס של עד 300 מיליון שקל ואילו בהנפקה המוסדים הזרימו ביקושי יתר בסך של 430 מיליון שקל. האג"ח החדשה תהיה צמודה למדד ובעלת של 3.3 שנים. הריבית שנקבעה הינה 4.2%.

את ההנפקה הובילו לידר הנפקות, מנורה מבטחים חיתום, אקסלנס חיתום, מיטב חיתום והנפקות, פועלים אי.בי.אי, ברק קפיטל חיתום.

הרחבה גדולה

אתמול דיווחה גם חברת הנדל"ן אלוני חץ +0.76% אלוני חץ 3,715 +0.76% אלוני חץ בסיס:3,687 פתיחה:3,687 גבוה:3,721 נמוך:3,660 תמורה:16,504,662 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כי השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת אג"ח צמודות מדד (הרחבת סדרה ח') בהיקף של כ-334 מיליון שקל. לאור הביקושים הגבוהים אשר הסתכמו בסך של 450 מיליון שקל, נענתה החברה חלקית להצעה וקבלה התחייבות מוקדמות בהיקף של 330 מיליון שקל, (כלומר הביקוש היה פי 1.35 מהכמות שבגינה החליטה החברה לקבל התחייבויות מוקדמות).

הריבית האפקטיבית השנתית שנקבעה הינה כ-3.14% (לאחר עמלות).
מח"מ האג"ח הינו כ- 5.9 שנים, הנפרעות ב-8 תשלומים שנתיים בין השנים 2016-2023. איגרות החוב מדורגות A1 ע"י מידרוג .


שלמה אייזנברג מגייס

ביום ב' חברת ישרס השלימה גיוס של 140 מיליון שקל לאג"ח לא צמודה מסדרה י"א, לאחר שנתקבלו במכרז ביקושים בסך של 157.6 מיליון שקל. שיעור הריבית השנתי שנקבע במכרז הינו 7.2% לאחר שנקבע בתשקיף שהריבית המקסימלית לא תעלה על 7.25%.

ישרס הינה חברה בשליטת איש העסקים שלמה אייזנברג שעוסקת ביזום,בניה וניהול מבני תעשיה,מרכזים מסחריים, ובתי מגורים למכירה ולהשכרה ע"י "רסקו" ושולטת ב"עוגן נדל"ן".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה