התאוששות קלה: לפי הלמ"ס- גידול של 5.6% במשרות הפנויות בדצמבר

בשורות חיוביות למחפשי העבודה. מספר המשרות הפנויות עלה ביחס לחודש נובמבר ל-62.6 אלף, אולם צנח 8.7% ביחס לדצמבר אשתקד
 | 
דגל ישראל
שוק העבודה בישראל ידוע כתחרותי מאוד ומושפע באופן ניכר מההאטה המחלחלת למשק הישראלי. אולם, לפי סקר שערך הלמ"ס ופורסם היום (ג'), נראה שלכאורה שוק העבודה מצוי לפני מפנה חיובי, כאשר מספר המשרות במגזר העסקי עלה בשיעור של 5.6% בהשוואה לחודש נובמבר האחרון: מ-59.3 אלף משרות בחודש נובמבר ל-62.6 אלף משרות בחודש דצמבר.

עם זאת, ראוי לציין כי נתון המשרות הפנויות הינו מדד אשר ידוע בתנודתיות חריפה, ונרשמות בו תנועות חדות מדי חודש בחודשו. אוכלוסיית הסקר כוללת את המעסיקים אשר מדווחים לביטוח הלאומי על העסקה של לפחות 5 שכירים ישראלי ו/או עובדים מחו"ל. כך, שיעור מספר המשרות הפנויות מסך המשרות המאויישות והפנויות, עלה ב-2.7% בנובמבר ל-2.8 בנובמבר. אולם, בהשוואה לחודש דצמבר אשתקד, עדיין ניכרת ההאטה בשוק העבודה עם ירידה של 8.7%במספר המשרות הפנויות.

מסקר הלמ"ס ניתן להיווכח כי שיעור המשרות הממוצע הגבוה ביותר ברבעון (אוקטובר- דצמבר 2011) הינו בתחום המכירות, כ-10.5% מסך המשרות הפנויות, אך מספר המשרות בתחום צנח ב-5% ל-6,856 משרות פנויות בלבד. אחריו תחום המלצרים והמוזגים, עם סך של 3,538 משרות, כ-5.4% מסך המשרות הפנויות. את מספר המשרות הפנויות הנמוך ביותר ניתן למצוא בתחום הפקידות והשמירה, עם סך של 1,940 ו-1,701 משרות פנויות בהתאמה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה