מאמציו של אורן השתלמו: קרדן הגיעה להבנה עם המוסדיים שיימנע הסדר חוב

ההסכמות יאפשרו לחברת האחזקות לעמוד בתשלום הקרן והריבית למחזיקי אג"ח א' בחודש פברואר. החברה חייבת 468 מיליון אירו למחזיקי האג"ח
 | 
שוקי אורן, צילום: יח"צ
חברת האחזקות קרדן אן.וי -1.22% קרדן אן.וי 24.2 -1.22% קרדן אן.וי בסיס:24.5 פתיחה:27.4 גבוה:27.4 נמוך:22.4 תמורה:224 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שבשליטת יוסף גרינפלד, דיווחה רשמית לבורסה כי הגיעה להבנות עם נציגות לא פורמאלית של המשקיעים המוסדיים שמחזיקים באגרות החוב מסדרות א' ו-ב' שהנפיקה החברה. ההבנות יאפשרו לחברה לשלם את הקרן למחזיקי האג"ח הקצרה בחודש פברואר ויימנעו פתיחת הסדר כולל עם מחזיקי שתי הסדרות והעמדת החוב לפירעון מיידי.

חברת קרדן אן.וי הינה חברת אחזקות הולנדית השולטת ועוסקת בנדל"ן בחו"ל, תשתיות מים ע"י חברת 'תהל' ובשירותים פיננסייים, ונסחרת בשווי שוק של 476 מיליון שקל. החברה חייבת 178 מיליון אירו למחזיקי א' ו-290 מיליון אירו למחזיקי אג"ח ב'. החברה אמורה לבצע תשלום קרן וריבית בפברואר 2013 למחזיקי אג"ח א', אולם התשלום היה מוטל בספק לאור התנגדות בעלי אג"ח ב' וטענתם לקיפוח נושים.

אימוץ ההסכמות עם המחזיקים המוסדיים כפוף לאישור החברה ולאישור האסיפות הכלליות של שתי סדרות האג"ח. במסגרת ההסכמות, התחייבה החברה, בין היתר, שלא לשעבד 51% ממניות קרדן סין עד לפירעון תשלומי האג"ח בפברואר 2014, ולאחריו זו תתחייב שלא לשעבד 49% ממניות קרדן סין. כמו כן, החברה התחייבה לתת הודעה לפני שיעבוד נכסיםעד לפירעון תשלומי האג"ח בפברואר 2015.

בנוסף, החברה התחייבה כי 80% מהאשראי שתקבל כנגד שיעבוד נכסי המטרה ישמש לצורך פירעון התשלום של החברה בפברואר 2014, כשלאחריו שיעור האשראי יירד ל-60%, וישמשו להפחתת החוב באמצעות רכישה עצמית של אג"ח. כמו כן, 50% התמורה שתקבל החברה ממכירת נכסי המטרה תשמש צורך פירעון תשלומי האג"ח, זאת היה והתמורה שתתקבל תהיה גבוהה מ-15 מיליון אירו.

יתר על כן, הגופים המוסדיים הגיעו להסכמה עם החברה כי האחרונה תהא רשאית לבצע בכל עת פדיון מוקדם של התשלום הקרוב או התשלומים הקרובים של אגרות החוב לפי ערך הפארי ובלבד שסכום הפדיון לא יפחת מ-10 מיליון אירו. בנוסף, החברה תימנע מחלוקת דיבידנדים עד לפברואר 2015 ובכל מקרה לא לפני הדו"חות הכספיים בשנת 2013, ויוטלו מגבלות שונות של מכירת אגרות החוב שרכשה החברה ומוחזקות ע"י החברה הבת של החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה