דירוג אלביט הדמיה נחתך ב-6 דרגות: "שחיקה מהירה ביתרות הנזילות"

סוכנות הדירוג מורדת מקשיי הנזילות של חברת האחזקות בשליטת מוטי זיסר ומזהירה: "סבירות גבוהה להורדת דירוג משמעותית נוספת"
 |  (2)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
סוכנות הדירוג מידרוג מוטרדת מהנזילות החלשה ומהגמישות הפיננסית החלשה של אלביט הדמיה 0% אלביט הדמיה 184 0% אלביט הדמיה בסיס:184 פתיחה:184 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , חברת האחזקות שבשליטת איש העסקים מוטי זיסר. היום (ב') הודיעה סוכנות הדירוג על הורדת הדירוג של חברת האחזקות ב-6 דרגות לרמה של B2 באופק שלילי, שיוצר "סבירות גבוהה להורדת דירוג משמעותית נוספת".

להערכת כלכלני סוכנות הדירוג, הורדת הדירוג מתבססת "על המשך השחיקה המהירה ביתרות הנזילות, ללא יצירת מקורות מספקים, לשם עמידה לאורך זמן אל מול עומס הפירעונות החל על החברה". סוכנות הדירוג מוטרדת "מקושי החברה להפיק תזרימי מזומנים משמעותיים מהחזקתה המהותית בפורטופוליו- חברת פלאזה סנטרס, זאת לאור אתגרים בחלוקת דיבידנדים וירידה מהותית בשווי הסחיר של מניות פלאזה".

בנוסף, מידרוג מציינת כי "השקעותיה של החברה בהודו ובחברת אלביט מדיקל טרם נשאו פרי, מוגדרות כבעלות מאפייני סיכון גבוהים, הבאים לידי ביטוי בקושי להציף ערך בתקופה הקרובה".

שמונת איגרות החוב של אלביט הדמיה נסחרות בבורסה בתשואות גבוהות אשר משקפות את חששם הכבד של מחזיקי האג"ח כי החברה לא תוכל לשרת את חובה. מידרוג מציינים כי לחברה "תלות גבוהה במקורות ברמת סיכון גבוהה, והינה מצויה בסביבה מאתגרת שמעלה חשש להפיק את התזרימים מנכסיה במועד הנדרש כדי לשרת את לוח הסילוקין הקיים של החברה".

בשנה הקרובה אלביט הדמיה נדרשת לפרוע תשלומי קרן וריבית בהיקף של 630 מיליון שקל. יתרת הנזילות של החברה עומדת על כ-80 מיליון שקלים בלבד, כאשר החברה צפויה לקבל למעלה מ-200 מיליון שקל במהלך 2013. הסכומים האמורים אינם יכולים לשרת את חוב החברה, והיא תלויה במימוש נכסים ולחילופין מקבלת מחברת הבת פלאזה סנטרס, שגם מצבה אינו שפיר.

נזכיר כי מחזיקי האג"ח ממתינים בציפיה דרוכה לאסיפה שיזמה החברה עצמה ביום ה-20.1.13, לצורך דיווח ועדכון על מצב החברה, וברקע לדוחות הדירוג שפירסמו סוכנויות הדירוג בנוגע למצב של החברה. לאחר האסיפה, יוכלו מחזיקי האג"ח לבחון האם אכן ביכולתו של מוטי זיסר לשרת את חובות החברה ולהחזיר את אמון המשקיעים שאבד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  להתראות בשער 400
  co007 07/01/2013 19:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לכול מחזיקי מניות אלביט הדמיה לא לדאוג. יהיה מקום סביב שולחן הסעודה לכולכם......חחחחחחחח.
  סגור
 • 1.
  אגחים זבל !!!
  זכרוני 07/01/2013 17:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  למכור ולהיפטר בכל מחיר ,אין שום סיכוי לתשלומים בעתיד ע" זיסר...
  סגור