פנייה לרשות ניירות ערך: "תמנעו את מכירת כלל ביטוח לכור"

התנועה קוראת לרגולטורים להביע עמדתם כנגד העסקה שאינה עומדת בקנה אחד להצעת חוק הריכוזיות
 |  (4)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
על רקע הפרסומים אתמול (א') בדבר מכירת כלל ביטוח מאי.די.בי פיתוח לכור, התנועה לאיכות השלטון פנתה ליו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר והממונה על שוק ההון, פרופ' עודד שריג במטרה שיפעלו למניעת העסקה.

התנועה מדגישה כי מכירת חברת כלל מנוגדת להצעת החוק להגברת התחרותיות וצמצום הריכוזיות, שמונחת היום על סדר יומה של ועדת הכספים. אם תתקבל הצעת החוק הרי שקונצרן אי.די.בי יידרש להיפרד ולמכור את חברת הביטוח כלל.

התנועה מדגישה בפנייתה כי גם בעבר ביקשה חברת אי.די.בי לבצע מהלכים ועסקאות שתועלתם לבעלי המניות בפירמידה מוטלת בספק. כך למשל פעלה בעסקת ישראייר בה הועברה חברה מפסידה מבעלי המניות הפרטיים לחברה ציבורית, רכישת עיתון מעריב שהיה הפסדי ועסקאות נוספות.

התנועה קוראת לרגולטורים להביע עמדתם כנגד העסקה שאינה עומדת בקנה אחד להצעת חוק הריכוזיות, פן יימצאו עצמם כלל הגורמים הרלוונטיים בעוד חדשים ספורים למול שוקת שבורה ויכו חטא, שכיום ניתן למנוע.

בידי כור אמצעים נזילים של למעלה מ-2 מיליארד שקל והם יכולים לשמש את החברה ברכישת כלל ביטוח אשר נסחרת לפי שווי של 3 מיליארד שקל. כיום מחזיקה אידיבי פיתוח ב-55% מהמניות בשווי של 1.67 מיליארד שקל. אם העסקה תצא אל הפועל תידרש כור לשלם פרמיית שליטה מסוימת כך שסך העסקה יכול להגיע גם ל-2 מיליארד שקל. לידיעה הקודמת בנושא
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  רוב האנליסטים טענו שדנקנר גאון ועסקת מעריב סבירה
  פרופסור פרידמן 07/01/2013 21:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל פעם יש לנו משיח שקר פעם זה דנקנר פעם זה מפלגת קדימה ועכשיו יש לא רק את האבא אלא גם את הבן יאיר לפיד וכנראה שציפי לבני היא רוח הקודש
  סגור
 • 3.
  התנועה הזו זה פשוט בדיחה.
  אדם הזוי ומוטרף 07/01/2013 16:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מדובר באיש אחד- אליעד שרגא שכל דבריו הם אמירות פופוליסטיות חסרות כל בסיס עסקי. מה הקשר בין ריכוזיות שכשאר תאושר יהיה חובה על הפרדה ריאלית פיננסית בתוך שש שנים לבין זה אם כור תחזיק בחברת ביטוח או אידיבי עצמה?
  סגור
 • 2.
  מחזיקי האג"ח צוקדים
  טוב מאוד 07/01/2013 16:50
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בהתנגדותם
  סגור
 • 1.
  טוב מאוד (ל"ת)
  עושים עבודת קודש 07/01/2013 16:49
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור