שותף לאריק קוטלר במלרג: מי השחקן שבנה גוש חוסם של 25% בנייר?

דני מגן, המנכ"ל של טופ אלפא בנה פוזיציה של 24.7% בחברת התשתיות. המשמעות: אריק קוטלר אשר שולט היום במלרג יידרש לקבל את הסכמתו לכל מהלך אותו ירצה להוביל בחברה
 |  (4)
אריק קוטלר
מניות היתר הקטנות הנסחרות בבורסה בתל אביב נחשבות בדרך כלל לבית קברות של המשקיעים. מחזורי מסחר דלים וחוסר העניין גורמים לשחקנים קטנים ובינוניים לאתר פתרונות פיננסיים יצירתיים בכדי להגיע לנתח משמעותי בכדי ללחוץ את בעלי השליטה. מהלך שכזה בוצע בימים האחרונים בחברת הלמן אלדובי השק 0% הלמן אלדובי 403.9 0% הלמן אלדובי השק בסיס:403.9 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המוחזקת על ידי ארקו החזקות 0% ארקו החזקות 146.3 0% ארקו החזקות בסיס:146.3 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטת אריק קוטלר.

לפני מספר ימים פקעו כתבי האופציה של חברת התשתיות, כאשר מרבית האופציות מומשו. האופציות שנסחרו ברמה הקרובה לכסף מומשו כמעט במלואן והכניסו כסף לקופת החברה. עם זאת, מתברר כי פרט לארקו החזקות אשר מימשה את האופציות, שחקן גדול נוסף פעל בנייר והפך לבעל מניות מרכזי בחברה עם החזקה של 24.7%.

מי שאחראי על המהלך הוא דני מגן אשר מנהל את בית ההשקעות הקטן טופ-אלפא. מגן השקיע כ-2 מיליון שקל מכספו האישי ברכישת המניות. בימי המסחר האחרונים באופציה רכש מגן כתבי במחיר של אגורה אחת. ביום המסחר האחרון הוא מימש את האופציות תמורת 20 אגורות ובכך הפך לבעל המניות השני בחברה אחרי ארקו שמחזיקה ב-51.7% מהחברה.

חברת מלרג היא חברת תשתיות אשר נקלעה להסדר חוב. על החברה השתלטה ארקו החזקות במחיר זעום והעמידה לה הלוואת מימון כדי שתוכל להמשיך את פרוייקטי התשתית שהתעכבו בשל ההסדר. הכסף שתקבל החברה מהשלמת הפרוייקטים שביצעה טרום ההסדר ישמשו להחזר עבור מחזיקי האג"ח.

מדוע דני מגן החליט להשקיע בחברה? בשיחה עם Bizportal הוא סירב לחשוף את התוכניות שלו. כנראה שמגן עשה את המתמטיקה הפשוטה והבין כי לא יוכל להשתלט על החברה. לכן, ניתן להניח שאופי ההשקעה הינו פיננסי. מבחינתו של מגן, הוא יכול כעת למנוע מאריק קוטלר לבצע עסקאות בעלי עניין, או הקצאה פרטית מהותית.

מבחינה פונדמנטלית, נראה שמגן עשה גם כן עסקה מצוינת. מימושי האופציות הכניסו לקופתה של מלרג כ-4.5 מיליון שקל. נכון לסוף ספטמבר היו בקופת החברה כ-6 מיליון שקל והיא החזיקה בפקדונות משועבדים בסכום של 15 מיליון שקל כנגד הסכמי המימון לביצוע הפרוייקטים של התשתית. נכון להיום, החברה נסחרת בשווי של כ-7-8 מיליון שקל בלבד.

בדיקת ההון העצמי של החברה מגלה כי בסוף ספטמבר הסתכם הונה של מלרג ב-22 מיליון שקל. מימוש האופציות מעמיד את ההון על כ-26 מיליון שקל. כאשר החברה נסחרת בשווי שוק הנמוך ביחס לפוטנציאל המזומנים שבקופה, ייתכן שדני מגן עשה חשבון פשוט וגילה שבתמחור הזה פשוט אין לו מה להפסיד.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ארקו החזקות בקרוב עם 600 תח' דלק בחוף המזרחי.
  אחד מי יודע.. 02/01/2013 16:28
  הגב לתגובה זו
  3 1
  וזו רק ההתחלה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 1.
  הגיע הזמן משימשו ילמד את קוטלר לקח
  עדי 02/01/2013 15:56
  הגב לתגובה זו
  4 2
  ויראה לו שהמשקיעים הקטנים לא פראייארים !!! ארקו לא תזוז בלי המשקיעים הקטנים .
  סגור
 • ארקוווווווווווו
  Mjh 02/01/2013 18:13
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הכפילה את עצמה ועוד תשלששש אז אל תקשקש
  סגור
 • וכך היה !!! תעקבו אחרי ארקו החזקות !!! (ל"ת)
  רון 02/01/2013 16:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור