מידרוג חוששת משינוי הבעלות: חתכה דירוג למנורה ביטוח בדרגה אחת

להערכת כלכלני מידרוג, חלוקת המניות לחברה האם הציבורית מצרה את תמהיל הענפים, היקף הפעילות והרווחיות של החברה.
 | 
ירידות, צילום: Getty images Israel
חברת מידרוג מביעה דאגה מסוימת ממצבה של חברת מנורה מבטחים . היום הורידה סוכנות הדירוג את דירוג החוב של החברה בדרגה אחת לרמה Aa3 ואת כתבי ההתחייבות הנדחים לדרגה A1. במקביל, עדכנה החברה את אופק הדירוג של החברה משלילי ליציב.

מנורה מבטחים ביטוח היא , המוחזקת בבעלות מלאה ע"י חברת מנורה מב החז +0.58% מנורה מב החז 4,313 +0.58% מנורה מב החז בסיס:4,288 פתיחה:4,288 גבוה:4,331 נמוך:4,245 תמורה:772,357 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שמניותיה נסחרות בבורסה בת"א. החברה פועלת בתחום החיסכון והינה אחת מחברות הביטוח המובילות בישראל. לחברה סחיר (סדרה א') בהיקף של 429 מיליון שקל במח"מ 4.61 הנסחר בתשואה של 1.46% צמוד למדד המחירים לצרכן. נציין כי סוכנות הדירוג הותירה את דירוג החברה האם בדירוג Aa3 באופק יציב על כנו.

להערכת כלכלני מדרוג, בעקבות העברת תחום הפנסיה לבעלות החברה האם, השתנה תמהיל העסקים של החברה למוטה ביטוח כללי, המאופיין בתחרות חריפה ובתנודתיות הרווחים על רקע השפעת שוק ההון.

בנוסף, ביטול מקדמי קצבה המגלמים הבטחה לתוחלת חיים, צפוי לחזק את מעמד הפנסיה בענף החיסכון ארוך טווח, ולהקטין את הפשרות לניוד תיק ביטוחי החיים הקיים כיום.

מידרוג מציינים לטובה את רווחיות החברה, הדומה לממוצע בענף בשנים האחרונות ואף טובה במעט מהממוצע בענף רכב חובה. בנוסף, לחברה פעילות צומחת התחום ביטוחי הבריאות, ויש לה יכולת גיוס הון מהגבוהות בענף הביטוח, הון משני ו/או שלישוני בסך של 602 מיליון שקל.

סוכנות הדירוג צופה כי חלוקת המניות של חברות מניבות כ" בעין" לחברה האם בפברואר 2012 מעלה את הגמישות הפיננסית של חברת האם מצד אחד, אך מנגד מצרה את תמהיל הענפים, היקף הפעילות והרווחיות של החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה