גורלה של אופיס דיפו יקבע עוד יומיים: האם תמכר לקבוצת המשקיעים?

כידוע, בית המשפט המחוזי הוציא ב-16 לדצמבר צו הקפאת הליכים נגד חברת אופיס דיפו ישראל לבקשת בנק המזרחי-טפחות. הסיבה לבקשה הגיעה בגין חוב משולב של אופיס דיפו לבנקים בסך כולל של 30 מיליון שקל
 | 
black friday, צילום: Getty images Israel
המשביר 365 הודיע היום (ג') לבורסה שבית המשפט המחוזי של מחוז מרכז בלוד האריך את צו הקפאת ההליכים נגד חברת הבת, אופיס דיפו ישראל, ביומיים נוספים, לשם השלמת המו"מ בין בנק המזרחי לבין קבוצת המשקיעים המבקשת לרכוש את אופיס דיפו. הדיון הנוסף נקבע ליום רביעי, 26.12.2012, בשעה 12:30.

כידוע, בית המשפט המחוזי הוציא ב-16 לדצמבר צו הקפאת הליכים נגד חברת אופיס דיפו ישראל לבקשת בנק המזרחי-טפחות, המהווה נושה של החברה. הסיבה לבקשה הגיעה בגין חוב משולב של אופיס דיפו לבנקים בסך כולל של כ-30 מיליון שקל.

בעקבות הבקשה, בית המשפט מינה את עורכי הדין דוד פורר, המייצג את אופיס דיפו העולמית, ועו"ד ישראל בכר, המייצג את הבנק, לנאמנים על נכסי החברה, בהתאם להסכמות שאליהם הגיעו הצדדים במהלך הדיון בבית המשפט.

במסגרת הצו, הורה בית המשפט על ביטול עיקולים שהוטלו על חשבונות החברה. השימוש בכספים שהגיעו מכרטיסי אשראי ומקורות כספיים אחרים של החברה, שישמשו להפעלתה לתקופת הקפאת הליכים, יקבלו מעמד מועדף של הוצאות הקפאה. ביחס ל-1,100 העובדים ב-58 סניפי החברה, סוכם כי בגין שכר מחצית חודש דצמבר ועד מועד ההקפאה, תינתן הלוואה לעובדים בסך של כ-1.5 מיליון שקל, כך שב-5 בינואר ישולם לעובדים שכר עבודה בגין חודש דצמבר מקופת הנאמנות, בכפוף לקיומם של הכספים בקופת הנאמנות. עוד הוסכם שקבוצת המשקיעים תפקיד ערבות בנקאית בסך של 4 מיליון שקל להבטחת התחייבויותיהם על בסיס ההסכם עם המוכרים.

ההליך המשפטי תוקע כאמור את הליך מכירת הרשת הקמעונאית לאחר שבסוף חודש נובמבר קבוצת המשביר הודיעה כי נחתם הסכם למכירת אופיס דיפו, תמורת שקל אחד בלבד לקבוצת משקיעים המיוצגת על ידי עו"ד עודד שטייף. במסגרת ההסכם התחייבה קבוצת המשקיעים, באמצעות עו"ד שטייף, כי תשקיע באופיס דיפו סך של כ 30 מיליון ש"ח בד בבד עם השלמת העסקה, וכן התחייבה להשקיע 10 מיליון ש"ח נוספים בהתאם לצרכיה של אופיס דיפו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה