שינוי בסנטימנט? בכלל פיננסים מזהים אפסייד של 37% במניית אלוט

חברת הטכנולוגיה צפויה להמשיך בצמיחה מואצת ולהתפתח באזורים גאוגרפים חדשים. המנייה עולה 1.4% בניגוד למגמה בשוק
 |  (1)
רמי הדר, צילום: יח"צ
חברת אלוט 0% אלוט 2,510 0% אלוט בסיס:2,510 פתיחה:2,510 גבוה:2,524 נמוך:2,476 תמורה:154,126 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בניהולו של רמי הדר, סובלת זה זמן רב מסנטימנט שלילי ואיבדה לא פחות מ--40% מהשיא שנרשם בחודש יולי, אז נסחרה במחיר של 29 דולר. בית ההשקעות כלל פיננסים סבור שהירידות שחוותה המנייה מוגזמות, והחל לסקר את החברה בהמלצת "קניה" ובמחיר יעד של 24 דולר, אפסייד של 37% על מחיר המנייה בנאסד"ק.

אלוט תקשורת היא חברה דואלית הנסחרת גם בנאסד"ק (סימול: ALLT) ועוסקת בניתוח אינפורמציה המועברת על פני רשת האינטרנט. החברה מובילה בתחום ה-DPI (Deep Packet Inspection), אשר מאפשר למפעילים לנתח ולהבין בצורה טובה יותר את התעבורה הזורמת ברשתות שלהם. בנוסף, החברה מציעה שירותי ערך מוסף כגון הגנה על דואר זבל או אופטימיזציה של וידאו על גבי הרשת.

האנליסט דב רוזנברג סבור כי אלוט תמשיך להוביל את שוק ה-DPI, אשר צפוי לצמוח משוק של 500-600 מיליון דולר כיום לשוק של 2 מיליארד דולר בשנת 2016. החברה נבדלת ממתחרותיה בשוק ה-DPI אודות לפיתרון טכנולוגי טוב, פריסה גאוגרפית רחבה והמשך צמיחה בשירותים המוספים. להערכתו, מגמת הצמיחה תימשך והחברה תמשיך לדווח על הכנסות וזכיות נוספות בקרב מפעילים, כפי שדיווחה ברבעון השלישי על הכרה בהכנסות ממפעיל אמריקני גדול.

רוזנברג סבור כי אחת הסיבות לצניחה במחיר המנייה קשורה לחשש המשקיעים מקיטון הפוטנציאל בארה"ב לאור ההסכם שבין AT&T ל-AKAMI בתחום ה-Video Caching, זאת למרות ש-AT&T מעולם לא הייתה לקוחה של אלוט והשירותים המוספים אינה בליבה העסקית של החברה (מייצגים 15% בלבד מהכנסות החברה).

בנוסף, משבר החובות באירופה מאופיין בירידה חדה בהשקעות ההוניות מצד מפעילי טלקום, ירידה אשר ניכרת במודל של אלוט. מנגד, אמריקה הלטינית ואסיה מהווים מוקדי צמיחה חדשים ורוזנברג צופה הצלחות נוספות לחברה כתוצאה מחדירה לשווקים חדשים.

אלוט נסחרת בשווי שוק של 543 מיליון דולר. כלל פיננסים נוקבים במחיר יעד של 24 דולר כפועל יוצא משילוב של של 26 על ממוצע הרווח של שנת 2013 ושנת 2014 (1 דולר ו-0.8 דולר בהתאמה). למרות שהמכפילים גבוהים ביחס לחברות אחרות בסקטור, רוזנברג סבור כי אלוט תצדיק אותם בזכות המשך צמיחה ושיפור הרווחיות שיורידו את המכפילים על פני הזמן.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גם פה שחטו אותי בנוסף למאלנוקס,בבילון,רציו,דסק"ש ועוד
  סוחר 24/12/2012 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט השנה הכי רעה שהייתה לי בחיים.13 שנות רווח התפוררו בשנת 2012 שנה מקוללת,פרשתי מהבורסה לנצח
  סגור