כלל שוריים על איזיצ'יפ: משיקים סיקור למניית המעו"ף, מה האפסייד?

בית ההשקעות החל בסיקור חברת השבבים ובהמלצת "קניה": "מקדימה את השוק מבחינה טכנולוגית ב-2-3 שנים"
 |  (1)
שבבים, צילום: Getty images Israel
לאחר צניחה של 7% בחמשת ימי המסחר האחרונים, בית ההשקעות כלל פיננסים רואה במחיר הנוכחי של חברת השבבים {איזיצ'יפ} הזדמנות קנייה. בית ההשקעות החל בסיקור החברה בהמלצת "קנייה" ובמחיר יעד של 44 דולר, אפסייד של 27% על מחיר המנייה בנאסד"ק.

חברת איזיצ'יפ היא חברה דואלית הנסחרת גם בנאסד"ק (סימול: EZCH), ונסחרת בשווי שוק של 970 מיליון דולר. החברה היא הספקית המובילה למעבדי NPU (Network Processing Units) אשר משולבים בתוך הנתבים שבבסיס רשת האינטרנט. מעבדי ה-NPU אחראים על עיבוד חבילות המידע ועל העברתם, כאשר 5 מתוך 7 החברות המובילות של ספקי הציוד לשוק היעד של איזיצ'יפ מוכרים או מבססים את מוצריהם על מעבדי איזיצ'יפ.

האנליסט דוב רוזנברג צופה כי איזיצ'יפ צפויה ליהנות מהביקוש הגובר לרוחב פס במהירויות הולכות וגדלות. להערכתו, החברה צפויה לצמוח יחד עם שוק הטלקום בשנים הקרובות, כאשר הזכיות של איזיצ'יפ עם ספקיות ציוד כגון סיסקו (סימול: CSCO) יגדילו את חלקה בשוק היעד וצפויות להכפיל את הכנסותיה פי 4-5 יחד עם שמירה על שולי גבוה של מעל 40%.

רוזנברג מוסיף כי איזיצ'יפ נהנית מחסם כניסה גבוה ומהלך של מעבר למעבד פנים-חברה המצריך תכנון והכנה של 3 שנים קדימה. להערכתו, החברה מקדימה את השוק מבחינה טכנולוגית ב-2-3 שנים, כאשר הזכיות בקרב לקוחותיה עם מעבדי הNP-4 והNP-5 מבטיחות לחברה שקט תחרותי עד אמצע העשור והלאה.

"מפת הדרכים אינה סלולה"

אולם לא הכל ורוד. רוזנברג צופה לחברה טלטלות בדרך, זאת לאור מיקומה של איזיצ'יפ בתחתית שרשרת המזון של הרשת, גורם שעשוי להעיב על התוצאות הרבעוניות. להערכתו, בכל הקשור למוצרי ה-NPU התחרות העיקרית איננה מול חברות חיצוניות שמציעות מוצר מתחרה אלא מ"בית", מול לקוחותיה שעשויים לפתח מעבד פנים-חברה, כפי שעשתה חברת JUNIPER לפני מספר שנים.

מניית איזצ'יפ נסחרת במכפיל רווח של 30 על ממוצע הרווחים הצפויים של 2013 ו-2014 (1.6 דולר ו-1.26 דולר בהתאמה). למרות שמכפילים אלו הינם בצד הגבוה של סקטור השבבים, רוזנברג סבור כי איזצ'יפ תצדיק אותם בזכות המשך הצמיחה והשיפור ברווחים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש לי אינטואיציות טובות והיא מצויינת.
  יוסי 24/12/2012 12:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאוד ממליץ עליה לשבוע הקרוב.
  סגור