דירוג האג"ח של דלתא עלה ל-A2; "צפויה להציג צמיחה מהותית במכירות"

אופק הדירוג שונה על ידי מידרוג מחיובי ליציב. העלאת הדירוג נשענת גם על השינוי שתנאי תשלומי האג"ח לאחר שהחברה החליפה התחייבות שקלית בדולרית
 |  (1)
תחתונים, צילום: Getty images Israel
בתקופה האחרונה ניכרת מגמה של שיפור בדירוגים שמצמידות סוכנויות הדירוג לחברות ישראליות, ובהן נזכיר את השיפור בדירוג של האג"ח של סקיילקס בשבוע שעבר והעלאת הדירוג של חברת האופנה פוקס. היום זכתה גם יצרנית הטקסטיל הישראלית, דלתא -0.99% דלתא 9,594 -0.99% דלתא בסיס:9,690 פתיחה:9,601 גבוה:9,660 נמוך:9,377 תמורה:2,605,355 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: להעלאת דירוג ממידרוג לשתי סדרות האג"ח שלה (ה' ו-כ') מ-A3 ל-A2 שמלווה גם בשינוי אופק הדירוג מחיובי ליציב.

השווי הכולל בספרי החברה של שתי הסדרות עומד על 353 מיליון שקל, כאשר סדרה כ' שהיקפה הכספי בספרים עומד על 164.6 מיליון שקל הונפקה בתחילת 2010 וצפויה להיפרע עד 2016. הריבית השנתית הנקובה באג"ח זו היתה 7% אך לאחר שהחברה התקשרה עם בנק בעסקת SWAP להחלפת התשלום למחזיקי האג"ח מתזרים שקלי לתזרים דולרי והריבית שנקבעה בעסקה זו הינה 6.08%. סידרה ה' שהונפקה באפריל השנה שווה בספי החברה 189.6 מיליון שקל והפירעון של קרן האג"ח יתבצע בין 2014 ל-2021. גם תנאי האג"ח הזו השתנו כשבמסגרת עסקת החלף שונתה הריבית השקלית מ-7.5% לריבית דולרית בשיעור של 6.18%.

האנליסטים של מידרוג כתבו בהסברים להעלאת הדירוג כי "ההעלאה נתמכת במעמדה העסקי המבוסס בענף ההלבשה התחתונה, הנשען על יכולות גבוהות ונרחבות בפיתוח, עיצוב, ייצור ובהפצת מוצרים , בעזרת מגוון ערוצי הפצה. מאפייני ענף ההלבשה התחתונה ומעמדה של החברה כקבלן משנה בפעילותה הלא ממותגת גוזרים גמישות מחיר נמוכה עבור החברה, ובשילוב עם החשיפה הגבוהה למחירי הכותנה, מהווים גורם סיכון נוסף בפעילותה".

"החברה חותרת בהצלחה לבסס יתרונות תחרותיים באמצעות פיתוח מוצרים מתקדמים ושיפור מתמיד של היכולות הלוגיסטיות, על מנת לשמר את מעמדה בקרב לקוחותיה. לחברה פיזור שווקים רחב יחסית בצד המוצרים, הלקוחות והמדינות. לחברה גיוון עסקי וגיאוגרפי רחבים יחסית. לצד זאת, קיימת ריכוזיות לקוחות גבוהה יחסית בהכנסות וברווח התפעולי, גורם סיכון משמעותי".

להערכת מידרוג, רכישת יצרנית ההלבשה התחתונה הגרמנית Schiesser AG (" שיסר"), אשר הושלמה בחודש יולי 2012, תמורת כ-68 מיליון אירו, תורמת באופן משמעותי לפיזור ולגיוון העסקי של . "פעילות שיסר מתווספת
לפעילות דלתא ישראל ומקנה לחברה שתי פעילויות ממותגות, המאופיינות ביציבות יחסית".

להערכת מידרוג, החברה צפויה להציג בשנת 2013 צמיחה מהותית במחזור המכירות, על רקע הכללה מלאה של פעילות שיסר והרחבת רשת החנויות המקומית.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני נכנסתי לראות את הכוס יותר מקרוב (ל"ת)
  ככ 24/12/2012 10:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור