הרחק משטייניץ ופישר, HSBC צופים צמיחה של 2.8% בישראל ב-2013

הצפי הקודם של ענקית הבנקאות היה לשיעור צמיחה של 2.6% בלבד, שיעור נמוך משמעותית מתחזית משרד האוצר לצמיחה של 3.5%.
 |  (1)
דגל ישראל, צילום: Getty images Israel
המשק הישראלי "מראה סימנים ברורים יותר של האטה". כך עולה מסקירה גלובלית שפירסמה ענקית הבנקאות HSBC בסקירה גלובלית מקיפה לשנת 2013. תחזית הצמיחה של הבנק אומנם עודכן כלפי מעלה, מ-2.6% ל-2.8%, אך מדובר בשיעור נמוך משמעותית מתחזית משרד האוצר לצמיחה של 3.5%, ומהתחזית הצפויה של לצמיחה של 3%.

סטיבן קינג, הכלכלן הראשי של HSBC, מציין כי "עד לאחרונה, הכלכלה הישראלית היתה חסינה יחסית בפני ההאטה הגלובלית, אולם ברבעון השלישי הצמיחה הואטה ל-2.9%, ואינדיקטורים כלכליים מובילים מצביעים על כך שמגמה זו תגלוש גם לשנת 2013".

קינג מעריך כי לתגליות הגז תהיה תרומה משמעותית רק החל משנת 2014, אז הצמיחה תתאושש ל-3.4%: "הפקת הגז מתגליות הגז בישראל צפויה לתרום 0.6% לתמ"ג של המשק הישראלי ב-2014, אבל תגדיל את ההכנסות ממסים רק ב-0.2%".

קינג מעריך עוד כי "תוכנית הייצוב התקציבי לאחר הבחירות בישראל, צפויה להיות אחד הגורמים שיובילו לירידה בהיקף הביקושים המקומיים בישראל. הביקושים המקומיים החלשים והרפיון בשוק העבודה יגרמו לכך שהאינפלציה תמשיך להיות נמוכה. בנק ישראל ימשיך במדיניותו הפרואקטיבית וצפוי להוריד את הריבית פעם נוספת בתחילת 2013".

ביחס לכלכלה העולמית, קינג שורי דווקא על סין, שכלכלתה צפויה להשתפר באופן מהיר ולהציג ביצועי יתר ביחס למדינות המערב: "הכלכלה הגלובלית עוברת באופן מהיר להיות מובלת על ידי סין. מדינות שמגדילות את החשיפה לשוק הסיני מציגות ביצועי יתר, ואילו מדינות מערביות, המתמקדות בסכסוכים פנימיים, מחמיצות את ההזדמנות. אנחנו חיים בתקופה של רוטציה. שכחו מהמערב, התמקדו בסין".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גלובס: HSBC מעלים תחזית הצמיחה למשק ל-2.8% ב-2013
  ביזפורטל - שורטיסטים 20/12/2012 15:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שיעור בניסוח: ביזפורטל עושים כותרת מעיקה של הורדת דירוג, רק שכחו לציין שHSBC עדכנו את התחזית שלהם לצמיחה בישראל מ-2.6% ל-2.8%, כלומר צופים צמיחה גדולה יותר. אבל למה לתאר את זה נכון כשאפשר להעיב על המסחר ולעודד שורטים.... חן, תהיו מקצועיים, אל תנסו להשפיע.
  סגור