השליטה בנכסי קבוצת קמן של אלרואי הועברה לידי פועלים ודיסקונט

ביהמ"ש החליט למנות את באי כוחם של בנק הפועלים ושל בנק דיסקונט ככונסי נכסים משותפים על נסי קבוצת קמן והחברות הקשורות. עדיין אסור לבנקים לממש את הנכסים
 | 
רוני אלרואי, צילום: יח"צ
בית המשפט המחוזי בת"א החליט אתמול לפרק את הפירמידה של רוני אלרואי, חתנו של יצחק תשובה, בחברת האחזקות הכושלת ועמוסת החובות, {קמן אחזקות}, והחליט למנות את באי כוחם של בנק הפועלים ושל בנק דיסקונט ככונסי נכסים משותפים.

ההחלטה על כינוס הנכסים הגיעה לאחר שבע שנים קשות בהן ניסו החברה ונושיה, הבנקים ומחזיקי האג"ח, להם היא חייבת יותר מ-700 מיליון שקל להגיע לפתרונות - אך לשווא. מתוך סך הסכום הנ"ל, עניינם של החובות בסך של כ-75 מיליון שקל שחייב אלרואי למחזיקי האג"ח צפוי להיות מטופל בהסדר חוב נפרד מזה של הבנקים, ומחזיקי האג"ח צפויים לספוג במסגרתו תיספורת דרמטית של כ-80%.

בעקבות ההחלטה יועברו כל נכסי קבוצת קמן אחזקות והחברות הקשורות ובהן מניות קמן קפיטל +35% קמן קפיטל 611.8 +35% קמן קפיטל בסיס:453.2 פתיחה:611.8 גבוה:611.8 נמוך:611.8 תמורה:204,904 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המשועבדות לדיסקונט, מניות שוהם ביזנס +0.45% שוהם ביזנס 309.3 +0.45% שוהם ביזנס בסיס:307.9 פתיחה:307.9 גבוה:312.4 נמוך:307.7 תמורה:29,025 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המשועבדות לפועלים וכן מניות של חברות נוספות המוחזקות על ידיהן ובהן גם תאת תעשיות ותאת טכנולוגיות וחברות אחרות המוחזקות על ידיהן ששועבדו לבנקים - לידיהם.

בית המשפט הסמיך את כונסי הנכסים לתפוס את הנכסים המשועבדים, לשמרם ולבצע כל פעולה לשמירת ערכם. אולם בית המשפט הבהיר כי בשלב הזה כונסי הנכסים אינם רשאים לממש את הנכסים.

בנוסף החליט בית המשפט כי הבנקים לאומי ומזרחי טפחות, אשר הגישו בקשה למינוי כונס נכסים על מניות קמן מים הפרטית ששועבדו להם, יודיעו ע3 לראשון בינואר אם הם עומדים על בקשת כינוס הנכסים שהוגשה על ידיהם, אחרת ימחק ביהמ"ש את הבקשה.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה