לקראת הנפקת חוב בבינלאומי: מוסדיים הזרימו ביקושי יתר בסך 913 מ' ש'

הבנק הבינלאומי קיבל התחייבויות מוקדמת מהמוסדיים לרכישת כ-341 מיליון שקל ע"נ. מחיר האג"ח מסידרה כ"א אותה רוצה הבנק להרחיב נקבע במכרז על 107.5 שקל
 | 
סמדר ברבר צדיק, צילום: יח"צ
השוק הראשוני ממשיך לרכז עניין רב, לאחר שבתחילת השבוע השלימה גזית גלוב הנפקת חוב ענקית בהיקף של מיליארד שקל, מצטרף כעת גם הבנק הבינלאומי למשחק בו המוסדיים והציבור משקיעים בחובות של חברות שהם מאמינים שיוכלו לעמוד בהתחייבויותיהן.

אתמול הגישו הגופים המוסדיים לחתמים התחייבויות ממוקדמות לרכישת כ-913 מיליון שקל ע"נ של כתבי התחייבות נדחים של הבנק (הרחבה של סדרה כ"א), לקראת אפשרית שמתכנן הבנק, במסגרתה הוא עשוי לגייס עד 400 מיליון שקל.

מתוצאות המכרז שנערך אתמול עולה כי מתוך סך הביקושים שבהוגשו לה, הבנק הבינלאומי קיבל התחייבויות מוקדמת לרכישת כ-341 מיליון שקל ע"נ. כלומר אחוז ההקצאה במחיר הסגירה של יחידה שנסגר במכרז על 1,075 שקל הינו 64%. מחירה של כל נקבע על 107.5 שקל, המשקף של כ-1.89%.

נזכיר כי לקראת ההנפקה שינתה סוכנות דירוג האשראי, מידרוג את אופק הדירוג לאג"ח של הבנק הבינלאומי לאופק שלילי וכלכלני שמידרוג ציינו כי הורדת אופק הדירוג - "בשל הסביבה העסקית והרגולטורית המאתגרות". דירוג הבנק נותר יציב לפיקדונות לזמן ארוך של הבנק ואג"ח Aa1, לפיקונות לזמן קצר P-1, לכתבי התחייבות נדחים Aa2 ולשטרי הון נדחים Aa3.

נדגיש כי המחיר הסופי של יחידה של כתבי התחייבות נדחים של הבנק הבינלאומי ייקבע במסגרת המכרז לציבור, שאם יתבצע זה יהיה במסגרת דוח הצעת מדף, בדרך של הצעה אחידה.

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות לידר הנפקות, שכלל גם את מנורה מבטחים חיתום, כלל פיננסים חיתום, מגדל חיתום, רוסריו קפיטל, מיטב הנפקות וברק קפיטל.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה