סיטיקון מתרחבת: רוכשת עם שותפה נכס בשוודיה ב-2.6 מיליארד שקל

זרוע הנדל"ן של גזית גלוב בצפון אירופה תרכוש את הנכס יחד עם קרן פנסיה קנדית. מדובר במרכז מסחרי בשטוקהולם אשר צפוי להניב תשואה נטו של 5.5% בשנה הראשונה
 | 
חיים כצמן
חברת גזית גלוב +0.42% גזית גלוב 3,123 +0.42% גזית גלוב בסיס:3,110 פתיחה:3,110 גבוה:3,126 נמוך:3,086 תמורה:8,488,320 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מרחיבה את פעילותה בתחום הנדל"ן המניב בשוודיה. היום (ד') דיווחה חברת הנדל"ן שבשליטת חיים כצמן שחברת הבת סיטיקון רכשה יחד עם שותף נכס מניב במדינה תמורת 2.6 מיליארד דולר. העסקה צפויה להיסגר בחודש ינואר ובסיטיקון מעריכים כי בשנה הראשונה התשואה נטו מהנכס תסתכם ב-5.5%.

חברת סיטיקון, היא זרוע הנדל"ן של גזית גלוב אשר פועלת בצפון אירופה ומוחזקת על ידה בשיעור של כ-49%. בבעלות החברה 78 מרכזים מסחריים ונכסים קמעונאיים בעיקר במדינות כמו פינלנד, שוודיה, אסטוניה, ליטא ודנמרק.

את העסקה מבצעת סיטיקון יחד עם קרן הפנסיה הקנדית CPPIB בחלקים שווים. הנכס הנרכש הוא מרכז מסחרי בעיר שטוקהולם אשר נקרא Kista Galleria. סיטיקון תנהל את הנכס בעבור דמי ניהול. סיטיקון ו- CPPIB יממנו במשותף כמחצית מהרכישה באמצעות הלוואה המגובה בנכס לחמש שנים. סיטיקון תממן את יתרת חלקה באמצעות קווי אשראי קיימים ומזומן וכן תבחן מימון עתידי באמצעות הנפקת מניות.

הנכס הנרכש הינו הוא אחד המרכזים המסחריים הגדולים באירופה, הוא כולל כ-185 חנויות ובהן סופרמרקטים, מסעדות ובתי קולנוע. מדי שנה מבקרים בנכס כ-18.1 מיליון איש. מחזור המכירות השנתי שלו מסתכם בכ-280 מיליון אירו והוא נהנה משיעור תפוסה גבוה של 98%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה