כלל פיננסים מוכרת את זרוע הפעילות האמריקנית תמורת 18.5 מיליון ד'

לאחר תקופה קשה מאוד בארה"ב החברה תעבור לבעלות חברה בשליטת עובדי טיטניום. הפעילות בארה"ב צפויה לרשום הפסד נקי של 30 מיליון שקל ב-2012
 | 
ניו יורק, צילום: Getty images Israel
קבוצת כלל ממשיכה לעשות סדר בחברות הבנות. כלל פיננסים מוכרת את הפעילות שלה בארה"ב. בית ההשקעות אשר מחזיק ב-51.3% מחברת טיטניום מוכר את החזקתו תמורת 18.5 מיליון דולר שהם כ-70 מיליון שקל במזומן.

טיטניום אשר פועלת בארה"ב מנהלת נכסים בסך של 8.9 מיליארד דולר (34.6 מיליארד שקל), תימכר לחברת TAMCO Holdings, חברה אשר נמצאת בשליטת עובדים ומנהלים בכירים בטיטניום ואשר לפי דיווחים קודמים הגדילו את החזקותיהם בחברה.

כל פיננסים דיווחה כי טיטניום צפויה לרשום ב-2012 הפסד כולל של 4 מיליון שקל והפסד נקי של 30 מיליון שקל, כאשר ההפרש נובע בעיקר מהעברת קרן תרגום לרווח והפסד. כלל רכשה את ההחזקה בטיטניום ב-2007 בהשקעה של 62.5 מיליון דולר.

יורם נוה, מנכ"ל כלל פיננסים אמר כי "סמוך לאחר רכישת טיטניום ורכישת החברות הבנות על ידי טיטניום, ובשל המשבר בארה״ב, כמו גם פטירתו של איש מפתח באחת החברות, נכנסה טיטניום למשבר עמוק בשתיים מחברות הבנות, אשר הוביל למעשה למחיקת שווין. למן שנת 2010, טיטניום מיזגה פעילויות, תוך צמצום משמעותי בהוצאותיה. פעולות שונות שננקטו על ידי כלל פיננסים וצוות טיטניום הן בצד הניהולי והן בצד ניהול ההשקעות, הובילו לשיפור בביצועי החברה ובתוצאותיה במהלך שנת 2012".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה