מחזיקי האג"ח באמפל אישרו העברת החברה לידיהם; יפקידו 3.5 מ' ש'

91.7% מהמשתתפים בהצבעה החליטו לתמוך בצעדי ועדת הנושים לקידום תוכנית העברת הבעלות והשליטה בחברה על ידי המרת האג"ח להון בחברה
 | 
יוסי מימן, צילום: Getty images Israel; בוצ'צ'ו
הקרב בין יוסי מימן ונושיו בחברת אמפל אמריקן, להם הוא חייב כמעט מיליארד שקל, הגיע לשלב הסופי. מימן נפרד מהשליטה בחברה ממנה משך כספים רבים בשנים האחרונות, גם לאחר שקרסה בעקבות הפסקת פעילותה של EMG עקב המהפכה במצרים.

היום (ג') דווח כי מחזיקי האג"ח אישרו ברוב גדול את הצעת ועדת הנושים לקחת על עצמם את השליטה בחברה בדרך של המרת חוב להון. ברוב קולות החליטו מחזיקי סדרות ב' וג' של חברת {אמפל אמריקן} כי החברה תעבור לידי מחזיקי האג"ח. 91.7% מהמשתתפים בהצבעה החליטו לתמוך בצעדי ועדת הנושים לקידום תוכנית העברת הבעלות והשליטה בחברה על ידי המרת האג"ח להון בחברה המאורגנת מחדש.

נזכיר כי בסוף חודש אוגוסט הגישה אמפל בקשה להגנה מפני נושים (Chapter 11) בבית המשפט בניו-יורק. לאחר שהצעתו להסדר החוב שכלל דחייה של תשלומי החוב בשנתיים נדחתה על ידי מחזיקי האג"ח ובראשם פסגות ומיטב. זמן קצר לאחר מכן מימן עצמו הצהיר כי בכוונתו לוותר על השליטה בחברה, שהנכס המרכזי שלה היה החזקותיה בנתח של 12.5% בחברת הגז המצרית EMG, שהפסיקה לספק גז טבעי לישראל לאחר שפרצה המהפכה במצרים. לאמפל 3 סדרות שהחוב אליהן מסתכם בכ-920 מיליון שקל בעוד שקופת החברה - ריקה.

עוד תמכו מחזיקי האג"ח לאשרר את פעולות הנאמן, במסגרת הליכי צ'פטר 11, לנקוט בכל הליך (כולל תוכנית להמיר את החוב למחזיקים להון), בארה"ב, בישראל או בכל מקום שיפוט אחר. כחלק בלתי נפרד מהחלטה זו, תמכו המצביעים בהסמכת הנאמן, בהמלצת הנציגות ובאי כוח הנאמן - לשכור שירותי עורכי דין, בנקאים להשקעות ויועצים אחרים. (בכפוף להתחייבות השיפוי, המימון והפטור שצורפו להחלטה כנספח).

לצורך מימון הפעילויות השוטפות הנגדרשות לשם שמירה על זכויות מחזיקי אגרות החוב מסדרה ג' על ידי הנאמן לאג"ח (חברת שירותי הנאמנות משמרת) ושל הנאמן לאג"ח ב' (רזניק פז נבו נאמנויות) נקבע כי כל מחזיק אג"ח בסך של 1 ערך נקוב יפקיד 0.5 אגורה בחשבונות בנק שפתחו הנאמנים.

סך הערך הנקוב של האג"ח בכל הסדרות (א'-ג') מסתכם בכ-700 מיליון ע"נ, כך שבסה"כ יצטרכו מחזיקי האג"ח להפקיד בידי הנאמנים כ-3.5 מיליון שקל.

מחזיקי האג"ח אשר יפקידו כספים בהתאם להחטה זו בחשבונות הנאמנות, יזכו לקדימות בהשבת הכספים, מתוך הסכומים אשר ייגבו או יחולק למחזיקי האג"ח בהמשך. כספים אלו ישאו בשיעור של 9% לשנה ממועד ההפקדה ועד לפרוענם בפועל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה