אחרי ההכרזה על הרה-ארגון באסם: אקסלנס משדרגת את מחיר היעד

אתמול הודיעה יצרנית המזון על תוכנית לארגון החטיבות בפעילותה. האנליסטים ליאת גלזר מציינת שמדובר במהלך חיובי והעלתה את מחיר היעד ל-60 שקלים, אפסייד קל ביותר
 | 
מפעל אסם, צילום: יח"צ
מהלך הרה-ארגון עליו הכריזה יצרנית המזון {אסם} הביא לתגובה חיובית מצד בית ההשקעות אקסלנס. האנליסטית ליאת גלזר עדכנה היום את מחיר היעד למניה מ-55.8 שקלים ל-60 שקלים תוך שהיא מותירה את המלצתה על ''. מחיר היעד החדש גבוה באחוז וחצי ממחיר הבסיס של מניית אסם הבוקר.

אתמול (ב') הודיעה אסם כי בכוונתה למזג את חטיבות החטיפים ודגני הבוקר עם חטיבת מאפה ומשקאות וכן להקים חטיבות חדשנות. גלזר מעריכה כי "המהלך נובע כפועל יוצא מהידוק הרגולציה, שבאה לידי ביטוי בשילוב של מסקנות ועדת קדמי עם גישתה הנוקשה של רשות ההגבלים העסקיים ביחס למיזוגים עתידיים"

עוד ציינה גלזר כי "הידוק הרגולציה מצריך מאסם להתייעל על ידי "השטחה" של המבנה הארגוני, כמו גם לצמוח אורגנית ולהיכנס לתחומים חדשים ללא ביצוע מיזוגים ורכישות".

למרות שגלזר חיובית על השינוי הארגוני בחברה, היא צופה כי השפעות הצמיחה האורגנית יבואו לידי ביטוי ברווחיות החברה בהדרגתיות ולא מיידית. לדבריה, לחברה צפויים קשיי הסתגלות לשינוי הנ"ל ולא מן הנמנע כי יעבור זמן מה עד אשר נראה את השינוי בדו"חות באופן משמעותי.

אסם נחשבת לאחת המניות הדפנסיביות בבורסה בתל אביב, זאת למרות ההשלכות של המחאה החברתית. למרות זאת, בחודשים האחרונים, מניית החברה גמעה מהלך אדיר של 31% מאז חודש אוגוסט, זאת לעומת מהלך של 12.3% בלבד במדד המעו"ף באותה תקופה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה